1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

אנטישמיות בצרפת: מורה חרדית הותקפה באלימות

אישה חרדית שהייתה בדרכה מבית הספר היהודי לביתה הותקפה ונשדדה באכזריות • המשטרה מעריכה כי על רקע אנטישמי
יהודה הלוי, בחדרי חרדים, י"ט אייר תשע"ד 19/05/2014 17:57

הרצח בטולוז אנטישמיות בצרפת: זירת הרצח בטולוז

שוב אנטישמיות בצרפת: מורה חרדית בבית הספר המקומי בקהילה היהודית בפרבר עפיני הסמוך לפריז, הותקפה הבוקר (ב) על ידי אלמונים שחורים, והובהלה לבית החולים המקומי כשהיא פצועה וסובלת מחבלות ומכות יבשות.

האישה משמשת כמורה בבית הספר של הקהילה בראשות הרב אהרן דניאל היימן - המונה כ-600-700 משפחות, והיא יצאה עם סיום הלימודים מבית הספר הממוקם ליד תחנת הרכבת המקומית בדרכה לביתה. כאשר הגיעה סמוך לבית הותקפה על ידי האלמונים, ששדדו אותה, חטפו ממנה את תיקה והיכו אותה באכזריות.

לאחר שהותקפה, הצליחה להגיע לבית הספר בכוחות עצמה, שם הזעיק הצוות את כוחות ההצלה והביטחון שפינו אותה באופן מיידי לבית החולים ופתחו בחקירה בכדי למצוא את עקבות התוקפים.

בשל מצבה לאחר התקיפה, בשלב זה המשטרה אינה מצליחה לשחזר מפיה את הפרטים המדויקים והאם היו משולבים בתקיפה מוטיבים וקריאות אנטישמיות, אך להערכת המשטרה מדובר בשוד על רקע אנטישמי, מכיון שהאשה הותקפה בצורה ברוטלית ביותר - הרבה מעבר לרמת האלימות הנפוצה במקרה שוד.

"למרות שבחסדי שמים המורה לא נפצעה באורח קשה מידי", אומר ל'בחדרי חרדים' אחד מאברכי הקהילה - ששהה בבית הספר כאשר הגיעה אליו האשה מיד לאחר שהותקפה, "אך הברוטליות והמכות היבשות שהיא ספגה היו מזעזעים ומפחידים. אסור לעבור על מקרה כזה לסדר היום".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בואו לארץ !  (ל”ת)


  2. אנתשמיות בצרפת  


    • 600-700 משפחות? יש בקהילה לפחות 2000 משפחות. ההגזמות והניפוח. הצחקתם אותי. 

      פיפו מיטו

  3. אם במודיעין עילית יש אנטישמיות....למה שבצרפת לא יהיה-  


;