1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

מכשול: גפני דוחה את הצעת הפשרה על החוק

לאחר שאמש פורסם מתווה הפשרה של מקוואות לרפורמים תמורת קידום חוק המקוואות, מודיע הבוקר גפני כי הוא מתנגד
עקיבא ווייס, ז' סיון תשע"ו 13/06/2016 08:40

גפני. צילום: קובי הר צבי משה גפני, צילום: קובי הר צבי

גפני לא מקבל את הפשרה במקוואות - לאחר שאמש דווח כי יו"ר הקואליציה דוד ביטן הוביל מתווה פשרה על פיו חוק המקוואות של גפני יקודם, ובמקביל הסוכנות תבנה לרפורמים ארבעה מקוואות, הודיע הבוקר (ב') גפני כי הוא מתנגד לפשרה.


באדיבות 'קול ברמה'

בראיון שעניק לתוכנית הבוקר עם נועם זיגמן ב'קול ברמה' אמר גפני כי "אני מקווה שיצביעו היום על חוק המקוואות שהבאתי לוועדה. אמרתי לראש הממשלה שאם לא יצביעו על החוק, גם אנחנו לא נהיה מחויבים להצביע עם הקואוליציה. אם ההצבעה תדחה, יהיו השלכות. אין שום פשרה. אני מתנגד לאפשרות שהסוכנות היהודית יבנו מקוואות לרפורמים".

כזכור, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', לפני כארבע חודשים קיבל בית המשפט העליון את ערעור התנועה הקונסרבטיבית והתנועה הרפורמית, וחייב את המועצות הדתיות לאפשר להן לעשות שימוש במקוואות שברשותן לשם גיור.

הדיון, שנערך בהרכב שלושה שופטים, נשיאת בית משפט העליון מרים נאור, המשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין והשופט סלים ג'ובראן, עסק בהחלטת המועצה הדתית באר שבע למנוע מהתנועה הקונסרבטיבית והתנועה הרפורמית, להשתמש במקוואות שבתחומה לשם עריכת טקס גיור על ידיהן.

בפסק הדין קבע בית המשפט כי "הערעור מתקבל איפוא במובן זה שהמשיבים 1 ו-2 יאפשרו למתגיירים מטעם המערערות לטבול במקוה ציבורי בבאר-שבע, לרבות נוכחות בית-דין מטעמן במהלך הטבילה".

בעקבות זאת, יזם ח"כ גפני חזית חרדית-דתית לחוק עוקף בג"ץ בנושא מקוואות לרפורמים. גפני החתים את חברי סיעות יהדות התורה, ש"ס ו'הבית היהודי' על הצעת החוק שתקבע כי המקוואות בישראל יפעלו בהתאם להנחיות הרבנות הראשית לישראל.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;