1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ניסה לדקור חייל עם מברג; "רצה למות כשהיד"

בן ה-18 נכנס לארץ שלא כחוק, וביצע פיגוע דקירה בתל אביב לפני כשבועיים; הבוקר הוגש כתב האישום
אלי שלזינגר, ח' סיון תשע"ו 14/06/2016 09:43

פינוי הפצוע. צילום: מושיקו, תיעוד מבצעי מד"א פיגוע בתל אביב, צילום: פלאש90

שבועיים לאחר שדקר חייל בתל אביב בנחלת יצחק, פרקליטות מחוז ת"א הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד עמר ג'נדב, בן 18 מסלפית שבגדה המערבית, בגין ניסיון רצח ושהייה בלתי חוקית בישראל.

על פי כתב האישום, המחבל נכנס לישראל כשבועיים וחצי לפני ביצוע הפיגוע, בסמוך לתאריך 19.5.16, ללא אישור שהייה וכניסה כדין. עמר עבד באתר בנייה בגבעתיים ושהה בישראל שלא כדין.

ביום הפיגוע ב-30.5.16 בשעות אחר הצהריים, עת סיים את עבודתו באתר הבנייה, גמלה בלבו החלטה לבצע פיגוע ולגרום למותו של חייל צה"ל בתקווה שבסופו של האירוע יומת ויזכה למעמד של "שהיד". באותו מועד הודיע הנאשם לחבריו שבכוונתו להפוך ל"שהיד".

צילום: חדשות און ליין

לצורך הוצאת תכניתו לפועל, הצטייד הנאשם במברג באורך 19 ס"מ אותו לקח מאתר הבנייה ויצא ממנו. בשעה 19:00 בערך הגיע לפינת הרחובות יגאל אלון ונחלת יצחק בתל-אביב ותר אחר חייל צה"ל אשר ישמש כקורבנו לפיגוע אותו תכנן לבצע. אותה עת הגיע המתלונן, שהינו חייל צה"ל, לפינת הרחובות יגאל אלון ונחלת יצחק בתל-אביב.

המחבל, שהבחין בחייל, החל לעקוב אחריו. בהמשך רחוב יגאל אלון שלף עמר את המברג וניסה לגרום למותו של החייל בכך שדקר אותו באמצעות המברג בחלק העליון של גבו ובראשו, והפילו על הקרקע. החייל, בעודו על הקרקע, החל להיאבק בעמר, וניסה להדוף אותו ממנו. החייל הצליח להיעמד על רגליו, אז שב וניסה לדקור אותו בפניו, בעודו צועק "אללה אכבר", אך לבסוף הצליח החייל להדוף אותו מעליו, והמחבל ברח מהמקום.

מספר אזרחים שהבחינו במתואר לעיל רדפו אחרי המחבל, עד שהגיע לבניין מגורים ברחוב פרי מגדים בתל-אביב. שם, עלה הנאשם לקומה השנייה של הבניין ודפק על דלת אחת הדירות. המחבל החזיק את המברג בידו, על מנת להרחיק את האזרחים אשר התקרבו אליו. כוחות משטרה הוזעקו למקום ועצרו אותו. בעקבות מעשיו נגרמו לחייל שלושה פצעי דקירה. החייל הובהל לבית החולים, פצעי הדקירה נתפרו והוא אושפז עד למחרת היום, 31.5.16.

בבקשת המעצר ציינה עו"ד כבאז כי "נגד המשיב קמה עילת מעצר... המשיב, אשר שוהה שלא כדין בישראל, ביצע פיגוע אותו יזם תכנן, והוציא לפועל בקור רוח. המשיב הצטייד במברג, ויצא לרחובות גוש דן לחפש חייל, אותו התכוון להמית. כאשר הבחין המשיב בחייל הנפגע, עקב אחריו, שלף את המברג, דקר אותו פעם אחת בחלק העליון של גבו ופעמיים בראשו, תוך שהוא זועק "אללה אכבר". המשיב ביצע את מעשיו כאמור ללא כל מורא, בטבורה של העיר תל-אביב, לאור יום ולעיניהם של עוברים ושבים. המשיב ביצע את המעשים תוך תקווה כי בסופו של האירוע יומת ויהפוך ל"שהיד", דבר המלמד אף הוא על המסוכנות הגבוהה ביותר אשר נשקפת ממנו".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;