1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. נדל"ן

הפיל הלבן של בני ברק נמכר: ומה עם השלט?

הפרוייקט התקוע בפינת זבוטינסקי-בן גוריון בבני ברק נמכר לאלי הון חרדים • היכן ייתלה עכשיו השלט המפורסם נגד לשון הרע?
יונה שוב, ט' סיון תשע"ו 15/06/2016 10:00

_imagebank_orig_orig_B7E1D332BD284D058007A07663C9B107.jpg מרכז דן. צילום: מפות גוגלהפיל הלבן של בני ברק, נמכר בסכום של 233 מיליון שקל, כך מדווח כלכליסט הבוקר (ד).

לפני כ־16 שנים החלה בניית מבנה מרכז דן, כמרכז מסחרי גדול, במקומו של מבנה תנובה שעמד בפינת הרחובות ז’בוטינסקי ובן גוריון בבני ברק, אך בנייתו הופסקה בשל סכסוך בין השותפים לפרוייקט.

מאז הוא ניצב כשלד בטון שעליו תלתה משפחת הלפרין לפי צוואת הרב הלפרין ז"ל, את השלט המפורסם: "לשון הרע, לא מדבר אליי". לפי אחד הסיפורים, השלט נתלה לאחר שמשפחת הלפרין לא הצליחה לאתר את בעל הפרוייקט. הוא נתלה עד שבעלי הקרקע יבקשו להסירו.

אולם לפי דיווח ב'כלכליסט' עתה קבוצת משקיעים בהובלת יזם הנדל”ן מבני ברק, יהודה עמר, זכתה לאחרונה במכרז ורכשה את הפרויקט בסכום של 223 מיליון שקל.

לפי הדיווח, שטח הקרקע של הפרויקט הוא 10.4 דונם, ויש עליו זכויות בנייה של כ־50 אלף מ"ר למרכז מסחרי ו־50 אלף מ"ר למשרדים במגדל של כ־40 קומות.

עמר יחד עם קבוצת משקיעים נוספת מחזיקים בבעלות מאז 2007, אך בשל סכסוך מונה נאמן לפרוייקט. הפרויקט יצא למכרז ועמר זכה בו. לפי ההערכות שותפיו של עמר הם שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר, כולם אלי הון חרדים. בבעלות האחים ברונר גם מגדלי בסר 3 ו־4, ומתחם אסם בפתח תקווה.

ועכשיו השאלה שודאי מסקרנת את הבני ברקים: היכן "ייתלה השלט המפורסם?"
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;