1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

ראשי הישיבות הספרדים שוקלים ועד עצמאי

בהנהגתו של נשיא מועצת החכמים יתכנסו הערב ראשי הישיבות הספרדיות לדיון מיוחד, בו יעלה על הפרק גם נושא הגיוס
משה ויסברג, י' סיון תשע"ו 16/06/2016 14:36

יעקב כהן - פלאש 90 הגר"ש כהן. צילום: יעקב כהן. - פלאש 90

הערב (ה) צפוי להתקיים כינוס מיוחד של ראשי הישיבות הספרדים בארה"ק בהשתתפותו של נשיא מועצת חכמי התורה ראש ישיבת 'פורת יוסף' הגאון רבי שלום כהן וראש ישיבת 'פורת יוסף' בגאולה הגאון רבי משה צדקה.

יצויין כי במהלך השבוע התקיימו מספר כינוסי הכנה בהשתתפות ראשי ישיבות חשובות, כך לדוגמא ביום שלישי בשעות הצהריים נערך כינוס מקדים במעונו של הגאון רבי יצחק ברכה ראש ישיבת עטרת יצחק ברחוב רש"י בירושלים - שם השתתפו הגאון רבי יהודה כהן ר"י יקירי ירושלים, הגאון רבי עזרא ניסן ר"י רינת התורה והגאון רבי מסעוד בן שמעון ר"י אור אליצור.

גורם המעורב בנושא מציין כי דרישתם של ראשי הישיבות להחיל מספר שינויים בוועד הישיבות, כך גם בסוגיית ההתייצבות לצה"ל ישנם מספר דרישות, כמו לדוגמא שההתייצבות תיערך בצורה מגובשת לכל ישיבה. עוד הוא מציין, כי באם לא ימולאו הדרישות יחלו במהלך להקמת וועד הישיבות לבני עדות המזרח.

עם זאת ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הגאון רבי חיים אהרן קאופמן, יו"ףר ועד הישיבות, הוזמן לכינוס הערב והוא צפוי להשתתף בו.

בנוסף לא ברור האם חכם שלום כהן ישתתף בכנס עקב מצבה הקשה של רעייתו הרבנית המאושפזת בבית החולים בבני ברק.

יצויין כי הכינוס מתקיים בין היתר בשל בקשתו של הגאון רבי ציון בוארון לאסף את כל ראשי הישיבות הספרדים כדי לדון בהתפתחויות בנושאי היעדים והפיתויים שבחוק הגיוס המתוקן, והצורך של כל ראשי הישיבות להיות מאוחדים בדעה בתחום זה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;