1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

יתד נאמן תוקף: "מדינת ישראל התייצבה לימין הרפורמים כדי לפגוע בדת ישראל"

בעקבות הסערה החדשה מול הרפורמים, והאיום על מעמדו של הכותל המערבי על ידי תנועות רפורמיות וקונסרבטיביות, פותח הבוקר העורך הראשי של ביטאון 'דגל' במתקפה חריפה על מדינת ישראל, וראש הממשלה נתניהו ש"לא מתנהג כמו יהודי"
אלי יעקובי, י"א סיון תשע"ו 17/06/2016 08:15

פרוש פלאש הפגנת החרדים מול הרפורמים ברחבת הכותל אמש, צילום: הדס פרוש, פלאש90

בעקבות סערת הרפורמים בכותל, ודבריו של ראש הממשלה נתניהו בעדם - יוצא מאמר הבוקר (ו') ביתד נאמן, אותו כתב העורך הראשי של יתד הרב ישראל פרידמן כנגד הרפורמים, ותוקף אף את ראש הממשלה נתניהו.

"הפרובוקציה ברחבת הכותל מסוכנת ביותר", כותב פרידמן, "העובדה שכת זרה חוצ-יהודית מנסה להשתלט ולפלוש למקום ששייך לעם היהודי, מזעזעת. הכותל המערבי, מושא כמיהת דורות, איננו שייך למדינת ישראל אלא לעם ישראל – גם אם הוא ממוקם בשטחה של מדינת ישראל. אם מדינת ישראל מנסה לחלל את המקום, זה מסעיר את עם ישראל.

"אם בג"צ מאשר את חילול הקודש, זה לא שונה במאום מאשר אם מדינה אנטישמיות היתה מאשרת ריקוד של ליצנים ליד ארון קודש בבית כנסת שבתחומי ריבונותה. אף שופט בג"צ לא היה מתיר לאיש להכנס למסגד או כנסיה ולערוך שם טקס אפריקאי של עובדי אליל. אף שופט בג"צ לא היה מתיר לבוא לאל אקצה ולערוך שם תיפלה נוצרית. כל מקום ומסורת הדורות שלו. אף אחד לא היה מתיר לבוא לכנסת ולעלות לדוכן הנואמים ולשיר "ביאלדי ביאלדי" – שיר פלסטיני, גם אם המפזם יטען שהוא ישראלי פטריוט והתרגום המילולי "מולדתי מולדתי" הוא שיר הלל למדינת ישראל.

"לא כל אחד יכול לעשות בכל מקום לפי איך שהוא מבין ומפרשן. אבל כשמדובר בכותל המערבי, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, הכל מותר. אין הלכה, אין מסורת, אין רגשות. מדינת ישראל נגד עם ישראל. שועלים הילכו בו".

וכאן עובר פרידמן למתקפה ישירה - "מדינת ישראל התייצבה לימין התנועה הרפורמית כדי לפגוע בדת ישראל ובתורתו. כבר בעבר היה ניסיון לחייב את המועצות הדתיות לאשר טבילה לצורך המרת דת נוצרית ומוסלמית לדת הרפורמית. ממתי הרפורמים בכלל מוטרדים ממקווה. הרי בארה"ב הם פסקו שמקוה ובריכה הם היינו הך, עפ"ל.

" אבל הרפורמים צריכים פרובוקציה ומדינת ישראל על גרורותיה התגייסה לעזור להם. ישראל מסייעת לתנועה הרפורמית, לא לדת הרפורמית שלא מעניין אותה מקווה בכלל. זו בדיוק המגמה גם בכותל. זו בדיוק הסכנה".

בהמשך הוא מוסיף ואומר כי "מדינת ישראל נותנת ידה לתנועה שתרומתה להתבוללות מוכחת, ואם זמורות הזר יצליחו חלילה להשתרג על כרם בית ישראל, ברור לחלוטין מה יקרה כאן. אבל מדינת ישראל נותנת לנציגי הכתות "הפלורליסטיות" לפלוש לתוך מערכות החינוך(!), לצבא ע"י חיל החינוך, למקוואות ברחבי הארץ ולכותל המערבי כדי להמשיך את שריפת המקדש ולהמחיש את חורבנו.

וגם נגד נתניהו - "בשעה כזו היה מצופה מראש הממשלה נתניהו שממשלתו עומדת על נאמנותם של הנציגים החרדים והוא חתום על הסטטוס קוו, לגלות מנהיגות צבורית נקייה להתיצב כרב חובל של מדינה המתחפשת למדינה יהודית, ולאמר למשחית הרף.

"גם אם הרגש היהודי לא פועם בו, הוא היה צריך לאמר: ברומא תתנהג כרומאי, ובשטח של העם היהודי תתנהג כיהודי. אבל הוא התבטא כמו ישראלי, כמו נתניהו, ואמר: "כשאנחנו במאמצים להגיע לפתרון שיאפשר לכל יהודי להרגיש בבית בכותל, יש כאלה שמעדיפים לחלק את עמנו, ולהכריז שיהודים אחרים הם רשעים". כן, מר נתניהו. כל יהודי יכול להרגיש בבית בכותל, אבל בבית של הקב"ה, בבית ד'! כן, ראש הממשלה, על פי ההגדרה ההלכתית יש יהודים רשעים, ועוד איזה! כן, "עמך" מחולק לשנים, העם היהודי והעם הישראלי אינם עם אחד! העם היהודי לא יתן לשום עם אחר לכבוש את בית המקדש ולחללו".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לאחר הביקורת שהושמעו נגד החברי כנסת לכתוב זה בדיחה  


  • היהדות דרכיה ונתיבותיה נעם ושלום....החרדיות דרכיה ונתיבותיה.......... (ל”ת)


  • כל שבט ועדה מישראל. הזכות להם ונחלה להם בירושליים, שלא נחלקה לשבטים. וכל אחד עובד את הקב"ה כפי הבנתו ואמונתו. אוהבים ומכבדים אלו לאלו. (ל”ת)


 2. אז תחרימו את הכותל כמו סאטמר וזהו.  

  מטומטמים

  • כשנטהרים זוכים. וכשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים שבכל דור. (ל”ת)


  • אתה יכול לחזור לאושוויץ שם לא הייתה בעיית כוחי ועוצם ידי, הכל התנהל לפי השיטה הקדושה  (ל”ת)

   כפוי טובה גרוע מאפיקורס

  • מאמין לאריז"ל שכתה בספרו על רות"וצדיק יסוד עולם" את יום ה' באייר. [יסוד שבתפארת] ה.תשח [שכבי עד הבקר-בקר בלא וו]כראשית צמיחת גאולתינו. (ל”ת)


 3. הכותל המערבי כל כולו קיר תמך חיצוני של הר הבית, מה לכם חרדים כי תלינו  

  בצעריך ירושלם

  • וכל היישובים המזרחיסטים? גם הם כל כולם חתיכת אדמה, אז מה אתם מתאבדים בשבילם? 


 4. לא המדינת ישראל אלא חברי כנסת החרדים התייצבו לימין הרפורמים כדי להישאר בכסאות!  

  אברהם

 5. האורתודוקסים הם כת כמו הרפורמים  

  מיכאל

 6. גועל נפש  

  יוני

 7. עזוב ת'מדינה! החכים החרדים שותקים ובשתיקה והסכמה דוממת שלהם זה נעשה!  (ל”ת)

  אברהם

 8. גם את הר הבית מסרנו למוסלמים.  

  שריר

 9. מעניין...  

  גדי

 10. ארסן הוא חומר רעיל המעלה את הסיכון למחלות דם, סוכרת וסרטן.  

  זה לא הרפורמים זה הארסן באורז

 11. רוב היהדות בעולם זה רפורמים  

  איתי

 12. למה אי אפשר לכתוב את האמת בכותרת: "ראשי הציונים עוזרים לרפורמים לחסל את דת ישראל", לדעתי זו יותר כותרת הולמת  (ל”ת)


 13. כשזוכים נטהרים, וכשנטהרים מבינים שה' באייר הוא היום הכי שחור בתולדות העם היהודי  (ל”ת)


  • נכון באושוויץ למשל היו ימים לבנים, יפה כיוונת לדעת היטלר ימ"ש (ל”ת)

   כפוי טובה גרוע מאפיקורס

 14. ככה זה שאנאלפבית חשוך כותב ומביע עמדה  


  • מה שבטוח הוא כי החרדים הם העילית בחברה הישראלית,בכל הפרמטרים. (ל”ת)

   אובייקטיבי

;