י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

תושבי ראשון לציון יתכנסו לעצרת זעקה מול אירוע השמד

בדיון חירום שנערך לבקשת יד לאחים בלשכתו של רב העיר הגר"ד וולפא, החליטו הרבנים להוציא עשרות ספרי תורה לרחובה של עיר לקריאת התורה לאלפי המשתתפים • עשרות מפעילי יד לאחים ישבתו בשבת הקרובה בראשון לציון, יישאו דרשות התעוררות בליל שבת בבתי הכנסת ובבוקר השבת ינהלו את אירוע התפילה הענק • אלפי סידורים בנוסחאות שונות כולל קריאת התורה נרכשו ע"י יד לאחים • לאור קריאת גדולי ישראל - התלכדות המונית של כל גווני הקשת בעיר לקראת עצרת התפילה והזעקה

דיון חירום בלשכת הגר"ד וולפא בהשתתפות רבני ונציגי העיר ואנשי יד לאחים (צילום דובר יד לאחים)
דיון חירום בלשכת הגר"ד וולפא בהשתתפות רבני ונציגי העיר ואנשי יד לאחים (צילום דובר יד לאחים)

בעקבות ההחלטה האומללה שקיבל בית המשפט ולפיה על עיריית ראשון לציון לאפשר לכת המכנה עצמה "עדי השם", לערוך בעיצומה של שבת-קודש הקרובה, שבת פרשת בהעלותך, אירוע שמד ענק בהיכל התרבות העירוני בראשון לציון, יתכנסו בבוקרו של יום השבת קודש הקרוב, פרשת בהעלותך, אלפי יהודים מכל קצות הקשת לתפילת שחרית ומוסף המונית ברחובה של עיר בשעה 8:30 בבוקר.

העצרת תתקיים מול כנס השמד המיסיונרי מול היכל התרבות העירוני ע"ש מאיר ניצן ברחוב ז'בוטינסקי 16 בראשון לציון.

ההתלכדות הגדולה סביב ההתנגדות לאירוע השמד מקיפה את כל תושבי העיר – הדתיים והחילוניים כאחד, דבר שמצא את ביטויו גם בהתנגדותה הנחרצת של העירייה ובראשה ראש העיר מר דב צור, לתת לעמותה המיסיונרית לקיים את אירוע ההטפה בלבו של המתחם העירוני, אולם כאמור, בית המשפט חייב וקנס את העירייה להעניק את המקום בחינם לפעילות מיסיונרית של הכת.

לבקשת יד לאחים התקיים ביום שלישי השבוע דיון חירום מיוחד בלשכתו של רב העיר הגר"ד וולפא ובהשתתפותם של רב הקהילות החרדיות בעיר הגר"מ נחשוני, רבנים נוספים, נציגי יד לאחים ונציגי הסיעות בעיריית ראשון לציון.

בישיבה ביקשו הרבנים להודיע בשמם כי היות ומדובר באירוע שמד הנוגע לאושיות הקיום של העם היהודי, הם מצפים להשתתפות של מאה אחוזים מתושבי העיר – שומרי תורה ומצוות, ושאינם. הרבנים ביקשו גם להודיע לגבאי בתי הכנסת להביא עמם לעצרת את ספרי התורה, כדי שבמקום יערכו מנייני קריאת התורה רבים, לפי נוסחאות הקהילות השונות. לקריאה זו הצטרף גם ראש המועצה הדתית מר דוד שילה.

אנשי המחלקה להצלה ממיסיון של יד לאחים, הרב חנוך גכטמן – מנהל המחלקה, הרב משה כהן, והרב בנימין וולקן – רכז השטח של יד לאחים ודובר הארגון שלמה ריזל, הציגו בדיון נתונים חמורים על הכת ושיטות פעולותיה.

הם גם הביאו בפני המשתתפים מידע מפורט על העתיד להתרחש בכנס השמד והודיעו שעשרות פעילי יד לאחים יתגייסו ויגיעו לשבות בראשון לציון כדי לעבור בליל שבת מבית כנסת לבית כנסת ולשאת דרשות על חשיבות ההשתתפות בעצרת התפילה והזעקה, ובשבת בבוקר יארגנו את העצרת - בהסתמך על ניסיונם מול אירועי שמד המוניים בערים אחרות.

בתום הישיבה יצאו אנשי יד לאחים לסיור באזור היכל התרבות העירוני כדי לעמוד מקרוב על תנאי השטח ועל הפרטים הטכניים הנדרשים להצלחת האירוע. מיד לאחר מכן החלו ביד לאחים ההכנות הקדחתניות לעצרת עצמה. מודעות רחוב הקוראות לציבור להגיע לעצרת תפילה והמחאה הודבקו בחוצות העיר ובבתי הכנסת בעיר, ואלפי פליירים חולקו בבתי תושבי ראשון לציון.

אלפי סידורים הכוללים את קריאת התורה בנוסחאות שונות שיחולקו לבאי העצרת נרכשו על ידי יד לאחים. במקביל סידר הארגון מקומות הארחה ליותר ממאה יהודים שביקשו להגיע לעיר לשבת כדי להיות שותפים בתפילה ובזעקה נגד השמד.

ביד לאחים הודיעו כי לאור תמיכת ובקשת גדולי ישראל להשתתף בעצרת, יהודים נוספים שחפצים לשבות בשבת בראשון לציון כדי להשתתף בה, מוזמנים לפנות למוקד החירום של יד לאחים במספר 9234*, כדי שיסודר להם מקום אכילה ולינה מסודר.
ראשון לציון מסיון עדי השם מיסיונרים ראשון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד