1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

עוד נחקר בפרשת הרצח דומא יצא בחוסר אשמה

הפרקליטות הודיעה כי תיק החקירה כנגד רכז הנוער של כוכב השחר שנעצר בפרשת דומא יסגר מחוסר אשמה
אלי שלזינגרי"ג סיון תשע"ו 19/06/2016 09:15

הפגנה למען האסירים. צילום: תומר נמבורק, פלאש 90 ההפגנות נגד חקירת החשודים ברצח בדומא, צילום: פלאש90

חצי שנה לאחר שנעצר בידי השב"כ ונחקר במשך ימים ארוכים, הודיעה הפרקליטות כי היא סוגרת את התיק נגד נתנאל פורקוביץ, רכז הנוער של כוכב השחר, שנעצר ונחקר בחשד למעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

בתשובה לבקשת עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הודיעה בימים האחרונים עו"ד רחל אבישר אבלס מפרקליטות מחוז מרכז כי תיק החקירה נגדו בחשד למעורבות בהצתה בכפר דומא נסגר מחוסר אשמה.

כזכור, פורקוביץ - מצטיין נשיא בעת שירותו הצבאי ובעל משפחה נורמטיבי ללא עבר פלילי שעבד באותה התקופה כרכז נוער בכוכב השחר ובפרוייקט הרועה העברי המופעל מטעם משרד החינוך לטיפול בנוער הגבעות, נעצר במהלך שירות מילואים והיה עצור כ-12 ימים בידי השב"כ, בחשד למעורבות ברצח האכזרי בכפר דומא.

בשב"כ טענו כי פורקוביץ מכר רכב לנער גבעות מגוש שילה שנחשד ברצח, ונטען כי ידע על מעורבות הרכב והנער במעשה. הכחשותיו של פורקוביץ, כמו גם עמדתו האישית המתנגדת באופן נחרץ ל"תג מחיר", לא עמדה לזכותו ובתי המשפט האריכו את מעצרו שוב ושוב כשהם מסתמכים על "חומר סודי" שלא הוצג בפני עורכי דינו מארגון חוננו.

אם לא די בכך, בסופו של דבר נטען בכתב האישום שהוגש בפרשה כי מי שביצע את ההצתה הוא עמירם בן אוליאל וכי הוא ביצע אותה לבדו ברגל ולא באמצעות רכב. בשב"כ אף נאלצו להודות כי הנער שקנה את הרכב מפורקוביץ כלל לא קשור לאירוע בדומא והוא שוחרר לאחר 21 יום של חקירות קשות והפעלת אלימות נגדו בידי החוקרים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את פורקוביץ אמר בתגובה לסגירת התיק כי מדובר בהתנהלות חמורה ביותר של הרשויות. "עניינו של פורקוביץ צריך להדיר שינה מעיני האזרחים בכלל, ובפרט מתושבי יו"ש אשר יכולים בנסיבות הזויות למצוא את עצמם ככלי ביד היוצר, עצורים בתנאים קשים ללא עוול בכפם והכל כדי לשרת מטרות של חוקרי השב"כ אשר ידעו בצורה ברורה כי אין לו כל קשר או חשד לביצוע האירוע. מצער גם שבתי המשפט הלכו שבי אחר התנהלות זו ולא מצאו לנכון לקטוע אותה כבר בתחילתה".

שמואל מידד (זנגי) מנכ"ל ארגון חוננו, שליווה את פורקוביץ ומשפחתו לאורך כל המעצר אמר בתגובה: "השאלה היא למה? למה המוסדות מתאכזרים לאחים שלהם, לחיילים ולאזרחים שלהם? והשאלה היותר גדולה היא מה נדרש מאיתנו הציבור? איך אנחנו אמורים לעצור את זה?".
יש לציין את הדברים הקשים שאמר האחראי על החקירה בשב"כ המכונה "מיגל" לרב הישוב כוכב השחר אוהד קרקובר בעת שזה ניסה לפנות לשב"כ בבקשה שישחררו את פורקוביץ. איש השב"כ טען כי כוכב השחר, בו אגב התגורר במשך שנים רבות מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, הינו ישוב תומך טרור וכי "מי שיש לו גוזמבות הוא מחבל".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אז אלשיך הוא גם טרוריסט?  (ל”ת)


  2. אז אלשיך הוא גם טרוריסט?  (ל”ת)


  3. עם כל ההילה שיש לשבכ,יש שם אנשים רגילים עם כל הסטראוטיפים  


  4. השבכ מעל באמון הציבור בעת שפעל נגד יהודים בצורה סדיסטית המזכירה משטרים אפלים  (ל”ת)

    החשבון פתוח

;