1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

חשד להונאת ענק בהיקף 200 מיליון שקל: 19 עצורים בפרשת הלבנת הון חמורה

חשד לעבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כח אדם • החשד: חברו לנותני שירותי מטבע כדי להונות את המדינה
אלי שלזינגרי"ד סיון תשע"ו 20/06/2016 11:49

צילום ארכיון: שאטרסטוק צילום ארכיון: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק

חשד להונאת ענק בהיקף של 200 מיליון שקל. המשטרה ורשות המסים עצרו הבוקר (ב') 19 חשודים בגין חשד לביצוע שורת עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כח אדם. בין המעורבים, חברה ציבורית הנותנת שירותי מטבע ולכן עודכנו כנדרש גורמי הרשות לניירות ערך.

במסגרת חקירה משולבת שמנהל צוות חקירה משותף של יחידה ארצית של משטרת ישראל, רשות המסים, הביטוח הלאומי ומינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה והתעשייה, עצרו הבוקר הכוחות 19 חשודים ועיכבו נוספים לחקירה, בגין חשד לביצוע שורת עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כח אדם. במסגרת הפעילות הבוקר, ערכו הכוחות חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, חומרים רלוונטיים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

על פי החשד, חברו מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, אחד מהם אף נסחר בבורסה כחברה ציבורית ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, , הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, זאת על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה שהוא הרגולטור בתחום שירותי כח האדם. על פי החשד עומד היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון ש"ח.

החקירה מנוהלת בצוות חקירה משותף המורכב מיחידה ארצית של משטרת ישראל, חקירות מכס ומע״מ ת״א ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, יח"א שלוחת מרכז בביטוח הלאומי, יחידת המודיעין של מינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. החקירה מלווה מראשיתה על ידי המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים במע״מ רשות המסים.

בשל העובדה כי אחד מנותני שירותי המטבע שעל פי החשד מעורב בפרשה הינו חברה ציבורית, עודכנו כנדרש גורמי הרשות לניירות ערך.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע"מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים.
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בושה למדינה שמאפשרת לחבורת צעירים לרמות אותה כ"כ בקלות ובסכומים כאלה !  (ל”ת)

    מדינת חלם/רפובליקת בננות

  2. השודדים הגדולים הם אנשי רשות המס עצמם שהשתלטו על כל המדינה  (ל”ת)


;