1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

והמת איננו: כך הצליח אלמוני לעבוד על זק"א

אדם אלמוני הצליח במרמה לגרום להוצאות וטרחה לארגון החסד זק"א, זאת לאחר שטען כי בנו מת בצפת וכי הוא זקוק שהארגון יעביר את גופתו לירושלים. לאחר שצוות זק"א יצא מירושלים לבית החולים התברר: אין גופה
אלי שלזינגר, י"ז סיון תשע"ו 23/06/2016 23:02
תגיות:

פלאש 90 יו"ר זק"א יהודה משי זהב (פלאש 90)

אלמוני הצליח לגרום להוצאות ולטרחה רבה לארגון החסד זק"א לאחר שהצליח להערים על הארגון כאילו גופת בנו המת הנמצאת בצפת צריכה לעבור לירושלים. בזק"א הוציאו במיוחד צוות מירושלים לצפת בכדי לאסוף את הגופה, אלא שאז התברר כי אין בכלל גופה. במקביל, האלמוני נעלם כשאף אחד לא מצליח לאתרו.

הסיפור החל אתמול (רביעי) בשעות הצהריים כאשר אלמוני פנה לזק"א ושאל כמה עולה לעביר גופה מצפת לירושלים. המוקדן, שחשב כי מדובר בגופת הזמר גדעון יאיר פריזאט ז"ל, מהדמויות המוכרות בצפת שנפטר באותו הבוקר, הסביר כי ישנם הוצאות והמחיר הוא 1,500 ש"ח. לאחר זמן מה פנה האלמוני שוב למוקד ואמר כי יש באפשרותו לשלם 1,000 ש"ח ובחודש הבא ישלים עוד 500 ש"ח.

במקביל, אותו אלמוני, כבן 45, הגיע לכולל במלון דבורה הנביאה בתל אביב, כשהוא נתמך באמצעי עזר להליכה, וסיפר כי בנו הבכור בן ה-11.5 נפטר והוא זקוק ל-2,500 ש"ח על מנת להעבירו לקבורה בירושלים. משם, המשיך לבית הכנסת "קוממיות אברהם" (גורן) שם גם ביקש סיוע כספי.

"אנחנו רגילים שאנשים באים לבקש תרומות, ואנחנו משתדלים לסייע ככל האפשר" מספר אחד האברכים ל'בחדרי חרדים'. לדבריו, האיש, שאינו בעל חזות חרדית, כבר הגיע לא מעט לכולל לבקש כסף. "לפני כחודש-חודשיים סיפר כי נולדו לו תאומים והוא זקוק לכסף על מנת לערוך להם ברית, אחד הלומדים העניק לו 500 ש"ח" סיפר.

האברך שהסיפור נגע לליבו, הציע לפנות לארגון זק"א שיסייעו בהעברת הגופה. "הוא לא התלהב מהרעיון, אך צלצל. אמרו לו שהעברת גופה מצפת לירושלים עולה 1,500 ש"ח. האדם החל לבכות לי על מר גורלו אך בעקבות מקרים בהם אנשים הוציאו במרמה כספים בתואנות שווא תיחקרתי אותו בעדינות".

"לפי מה שסיפר, הוא מתגורר בשכונת קטמון בירושלים. איך הילד מאושפז בבית החולים בצפון? על כך השיב כי היה שבת במירון והילד התמוטט ופונה לבית החולים זיו בצפת. לאברכים אחרים הוא סיפר שהוא גר במקום אחר, אבל בחרתי להאמין לו. הוא צלצל לזק"א, ואמר שהוא מוכן לשלם 1,500 ש"ח".

בשעה 18:30, צלצל האלמוני לזק"א ושאל מתי מבצעים את העברת בנו לירושלים. חיים ויינגרטן, קמב"ץ זק"א, שענה לשיחה, השיב כי באם מדובר בילד הם לא גובים תשלום כלל. האלמוני החל ללחוץ כמה זה עולה ואמר שנמצאים על ידו אנשים שמוכנים לתרום ושיגידו לו כבר כמה זה עולה, אך ויינגרטן הסביר שוב ושוב כי אם מדובר בילד הם לא גובים תשלום.

"חיפשתי נהג שיצא עם אמבולנס מירושלים לבית שאן, ובמקביל המתנדב ברוך גולן מהצפון יצא לבית החולים זיו על מנת להתחיל את תהליך שיחרור הגופה ולבצע חבירה עם האמבולנס בבית שאן".

בינתיים, אמבולנס זק"א יצא מירושלים וברוך גולן יצא לבית החולים. האלמוני, אב המנוח, סיפר כי הוא נמצא בתל אביב ובן דוד שלו נמצא בבית החולים ויצטרף לאמבולנס. מאז, לא ענה לטלפונים. "בחלק מהנסיונות הוא היה בממתינה אך לא ענה. המתנדב שלנו ברוך גולן הגיע לבית החולים אך לא מצא בן דוד ובבית החולים גם לא ידעו על מקרה של ילד שהלך לעולמו. האמבולנס המשיך בנסיעה בתקווה שיהיה מענה בטלפון".

מאז השיחה בה ביקש שיצאו לאסוף את גופת בנו, האדם הפסיק לענות לטלפונים. "ניסיתי בכל כמה דקות לצלצל אליו, תחילה הוא היה לא זמין אך בהמשך הטלפון צלצל, לפעמים היה גם שיחה ממתינה, אך מענה לא היה" מספר ויינגרטן. "רק בשעה 21:00 לערך, לאחר שהאמבולנס כבר הגיע והמתנדב מצפת טרטר כל עובד בבית החולים אך נאמר לו שאין שום ילד שנפטר, צלצל הבן אדם ואמר "הסתדרתי לבד, לא צריך" וניתק.

בזק"א התייעצו עם רב שהורה שלא להגיש תלונה במשטרה על נוכלות, אך מזהירים את הציבור לבל יפלו למקרה דומה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזהירים את הציבור?  

  ההוא

 2. נשמע מפוברק  (ל”ת)


 3. איזה מזל  


  • דפיקות. להיזהר לא לתרום כסף לכל אחד... (ל”ת)

   ?

 4. מספר פלפונו!!!!!!!!  

  ירח בן יומו

 5. רוב גנבי ישראל. ככה עושים כסף.  (ל”ת)


 6. אני מכיר אותו  

  השקופה בטהרתה

  • שקרן רמאי נוכל. לא מסכן. (ל”ת)

   לא מסכן

  • כנראה שאתה מסכן... משתף בצערו... מבין אותו, אה? (ל”ת)

   ?

 7. היי שמעלציר רביני ודיג דיג דוגי  (ל”ת)


 8. רבנים מחזיקים ידי רשעים.  

  יפה יוסף

;