1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כשלון צה"לי: 3 נסיונות יירוט הכטב"ם כשלו

שלוש פעמים ניסו בצה"ל להפיל את כלי הטיס שחדר לישראל בשעות הצהריים - שני טילי פטריוט וטיל אוויר-אוויר על ידי מטוס, אך כל הניסיונות כשלו והכטב"ם חזר לסוריה. כך עולה מתחקור ראשוני של האירוע
אלי שלזינגר, י"א תמוז תשע"ו 17/07/2016 22:01

צילום אילוסטרציה כלי טיס בלתי מאויש. צילום אילוסטרציה: ויקיפדיה צילום: ויקיפדיה

שלוש פעמים ניסו בצה"ל להפיל את כלי הטיס שחדר לישראל בשעות הצהריים (ראשון), אך כל הנסיונות כשלו והכטב"ם חזר לסוריה. כך עולה מתחקור ראשוני של האירוע.

מהתחקיר עולה כי בסמוך לשעה 17:00 חדר כלי טיס בלתי מאויש לשטח מדינת ישראל במרכז רמת הגולן. כלי הטיס זוהה טרם כניסתו לשטח המדינה והיה במעקב מלא על ידי חיל האוויר.

בוצעו שלושה ניסיונות יירוט על פי נוהל, שני טילי פטריוט נורו לעבר המטרה אך כשלו, בנוסף נורה טיל אוויר אוויר על ידי מטוס - אך לא זוהו פגיעות במטרה שחזרה לסוריה, וכן
זהות כלי הטייס עדיין לא ברורה.

בצה"ל פתחו בתחקיר איך יתכן וכלי הטיס הבלתי מאוייש הצליח לחמוק משלושה נסיונות יירוט.כפי שדווח ב"בחדרי חרדים", בעקבות חדירת כלי הטיס לשטח האווירי לשטח ישראל בגבול לבנון, הופעלה אזעקת צבע אדום ביישובים באזור אורטל, אלוני הבשן, עין זיון וקשת.

באיזור נשמעו מספר פיצוצים של נסיונות היירוט. כתוצאה מהירי לנטרול הכלי - נפלו חלקים לשטחים שונים ברמת הגולן. לא דווח על נפגעים או נזק.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אפשער חמקן מיוחד ?? צריך לשאול בביה"מד...  (ל”ת)


  2. אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים  (ל”ת)

    פטריוט ישראלי ששרת בצבא

  3. פשלא  

    שימי

;