1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

התרגשות בקנדה: הרבי, חברי המועצת והנגיד נחתו לביקור בזק

רבנים וראשי הקהילות בקנדה קיבלו את פני גדולי ישראל בשדה התעופה בטורונטו לביקור בזק - מסע משותף של ראשי הישיבות בארה"ב, חברי מועצת גדולי התורה והאדמו"ר מסאטמר, עבור מגבית חירום למען 'הקרן להצלת ילדי צרפת'
משה ויסברגי"ב תמוז תשע"ו 18/07/2016 20:14

סאטמר (7) המשלחת בשדה התעופה על רקע המטוס הפרטי

התרגשות בקנדה: הרבנים וראשי הקהילות בקנדה קיבלו את פני גדולי ישראל בשדה התעופה בטורונטו לביקור בזק, עליו פורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', בו יצאו למסע המשותף של ראשי הישיבות בארה"ב, חברי מועצת גדולי התורה והאדמו"ר מסאטמר.

את פני מרנן ורבנן גדולי ישראל קיבלו רבני ודייני העיר, ראשי הקהילות ועשרות מכובדים נשואי העדה שבאו לחלוק כבוד לגדולי ישראל שהטריחו עצמם לבוא לעירם לביקור בזק, במיוחד כדי להביא בפניהם את דבר המערכה הגורלית של הצלת ילדי צרפת.

כזכור, 'הקרן להצלת ילדי צרפת' הוקמה במעונו של האדמו"ר מקאלוב העוסק שנים רבות בחיזוק יהודי צרפת - במטרה להעניק מענה הולם לטהרת חינוכם של ילדי העולים מצרפת כמו גם לתלמידים המתחנכים במקום.

האדמו"ר מסאטמר שנכנס בעובי הקורה זימן אליו קבוצת נגידים והודיע להם על נסיעה צפויה לטורנטו למגבית חירום. אל המסע הצטרפו גדולי ראשי הישיבות בארה"ב, הגאון רבי מלכיאל קוטלר ראש ישיבת לייקווד והגאון רבי דוד פיינשטיין ראש ישיבת תפארת ירושלים. המסע יצא לדרכו הבוקר כשהנגיד ר' ראובן וולף העמיד מטוס פרטי לפמלייה המכובדת. אל המסע אף הצטרף הנגיד ר' ראובן שראן.

בשעה האחרונה מקבלים את פני גדולי ישראל הרבנים וראשי הקהילות ומשם ייצאו לביקורים בבתי נגידים ושועי ארץ שהתחייבו על סכומים גדולים איתם יהיה ניתן להכתיר את המסע בהצלחה.

התחנה הראשונה תהיה בביתו של הנגיד ר' אייזיק רייכמן ומשם ימשיכו גדולי ישראל בלו"ז הגדוש של ביקור הבזק בעיר.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשזוכים נטהרים. וכשנטהרים. זוכים ליטהר מקליפת המרגלים, וזוהמתן שבכל דור....  (ל”ת)


  • לומדים "אם הבנים שמחה" [הרב טייכטל] ומטהרים הנפש. (ל”ת)


 2. מאמין לאריז"ל שקבע [בספרו על רות "וצדיק יסוד עולם" עה"פ וגאלתיך אנוכי חי ה'. שכבי עד הבקר]את יום ה' באייר ה.תש"ח-ראשית צמיחת  (ל”ת)

  מאמין לאריז"ל. ולא לסטמר.

  • גם אדונינו הגר"א, ביקש מתלמידיו המתעתדים לעלות לציון. להשתדל להכנס לארץ ישראל. דווקא ביום ה' באייר. כי הוא הוא יום ראשית צמיחת גאולתינו......... (ל”ת)

   עפ"י קול התור.

 3. מאמין לאוה"ח הק'-וקם שבט מישראל. וישראל עושה חייל...מדבר בגאולה העתידה...יקומו בדרך הטבע...וכדרך האומות..ותתקיים מלכותם...ולא מאמין לסטמר. לא שנא  (ל”ת)


 4. מה טוב חלקינו  

  אשרינו

  • תמיד. חברה שאינה מאמינה בצדקת דרכה. תמנע מחכמיה לרכוש השכלה גבוהה. פשיטא-יחכם. ויבין שתותי תותים מכרו לו עד השתא. ויברחחחחחחחחחחחחחחח (ל”ת)


 5. שוורטץ  

  בוכינגער

 6. להמגיב 1-2-3  

  מבקר

  • זה לא כלב, זה אחד שברח מאברבנל לא לפני ששכח את התרופות החיוניות... 

   פסיכיוטי

  • דווקא כתב דברי טעם. שמצריכים חשיבה מחודשת. (ל”ת)


;