ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024

פקחי רשות המסים התחפשו לחרדים ופשטו על רחוב רבי עקיבא

במסגרת מבצע ביקורת בעיר בני ברק, התחפשו פקחים של רשות המסים לחרדים ופשטו על עשרות חנויות ברחוב רבי עקיבא. בין שלל התירוצים: "יש לי ויכוח עם הרואה חשבון בעניין"; "בטעות הכנסתי את הכסף לכיס המכנסיים"

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

רשות המסים ערכה בשבוע שעבר מבצע ביקורת בעיר בני ברק, במסגרתו נערכו 51 ביקורות ברחוב רבי עקיבא - אזור העסקים המרכזי בעיר. במסגרת המבצע, מספר מבקרי הרשות התחזו לתושבי האזור ולבשו בגדים האופייניים לאוכלוסייה החרדית, והתקיימו סיורים ארוכים בעיר בשעות הפעילות על מנת לעמוד על אופי הלבוש, ואופי ההתנהלות על מנת להשתלב בסביבה מבלי לעורר חשד.

המוכרים, כמו "סויחרים" אמיתיים, הצליחו להנפיק שלל תגובות מקוריות.

בעסק לפיצוחים לא נרשמו תקבולים בסך 605 שקל שנתקבלו בכרטיסי אשראי. בעל החנות הסביר: "אני לא מדפיס את האשראי בקופה, יש לי ויכוח עם הרואה חשבון בעניין".

בחנות לנעליים לא נרשמו 300 שקל שנתקבלו במזומן, בעל החנות טען: "בטעות הכנסתי את הכסף לכיס המכנסיים. פעם ראשונה ששכחתי לרשום".

בעסק לכלי כסף לא נרשמה קניית ביקורת מוקדמת. בעל החנות בתגובה: "אני לא יודע מה הסיבה, כל סכום שאני מקבל אני מקפיד לרשום".

בעסק לתשמישי קדושה נמצא תיעוד לתשלום של 500 שקל בעבור בדיקת מזוזה. הסכום לא נרשם בספרים. בעל העסק הסביר: "הלקוח תמיד נותן כסף מראש לצורך בדיקת מזוזות. במקרה זה הוא נתן את הכסף בתחילת השבוע כדי לקזז את החוב העתידי שלו".

בעסק למחשבים נמצא כי הכנסות של אלף שקל שנתקבלו באשראי ובמזומן ביום הביקורת לא נרשמו. הבעלים טען: "את האשראי שכחתי לרשום, לגבי המזומן, כנראה בגלל הלחץ לא רשמתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
מס הכנסה תשמישי קדושה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד