1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ירושלים שלנו: שני שליש מילדי הגן חרדים

מתוך 38 אלף ילדים יהודים שיתחילו את שנתון תשע"ז בגני הילדים - 25 אלף יעשו זאת בגנים חרדים, לעומת 16 וחצי אלף בלבד לפני 6 שנים
עקיבא ווייס, י"ז תמוז תשע"ו 23/07/2016 21:09

ילדים עץ חיים (9) ילדי גן חרדים. צילום ארכיון

החרדים משתלטים על גני הילדים בירושלים: לפי הנתונים הרשמיים של משרד החינוך, נכון לשנתון של תשע"ז 25,144 ילדים חרדים ילמדו בגנים בירושלים לעומת 16,522 בשנת 2011.

עוד בעיר: 17,055 ילדי גן ערבים, ואילו 13,104 הם ילדי גן הלומדים במסגרות החינוך הממלכתיות (חילוני) והממלכתיות דתיות, לעומת 9,063 בשנת 2011.

לפי הנתונים שמפרסם העיתונאי משה הלר בידיעות ירושלים. מבין התלמידים שעולים לכיתה א, 77 אחוז הם חרדים וערבים ואילו 23 אחוז בלבד הם חילונים ודתיים.

כך למשל לפי הנתונים, בשכונת רמת אשכול בעיר, שבעבר הייתה שכונה חילונית מובהקת, קיים היום רק גן ילדים אחד חילוני, לעומת 58 גני ילדים חרדים, כאשר רק בחמש השנים האחרונות נוספו 11 גני ילדים חרדים חדשים.

בשכונת רחביה יש היום 4 גני ילדים חרדים לעומת 2 גנים חילונים ואחד דתי. בשכונת נווה יעקב בעיר יש 82 גני ילדים חרדים כאשר בשנת 2011 היו רק 53 כאלה. לחילונים יש 3 גנים ולדתיים 6 גנים. בית הספר החילוני האחרון בשכונה נסגר לפני כ4 שנים.

בשכונת הגבעה הצרפתית, שם עדיין החילוניים מתחזקים, כאשר כיום יש 8 גני ילדים לעומת 6 ב-2011, אך גם החרדים התחזקו וכיום יש 2 גנים חרדים בשכונה.

בשכונת גבעת מרדכי מספר גני הילדים החילוני הצטמצם וכיום נותר גן ילדים אחד בשכונה עם 25 ילדים, אך לדתיים יש 11 גנים. לחרדים יש בשכונה 6 גני ילדים.

בשכונת קרית יובל יש 27 גני ילדים חילונים עם 515 ילדים. לציבור הדתי יש 5 גני ילדים עם 137 ילדים ולמגזר החרדי יש 16 גני ילדים עם 173 ילדים.

גם בשכונת רמות החרדים רושמים עליה. בשכונה יש 4 גני ילדים חילונים. לדתיים לאומיים יש 10 גני ילדים ואילו לחרדים יש 155 גני ילדים לעומת 118 בשנת 2011.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בשנת 1800 למנינם.99.5% מהיהודים היו שומרי שבת. בשנת 2000 למנינם היו 5% מיהודי העולם, שומרי שבת. אם לא נתנהל נכון. ונמשיך להנחיל מסגרות במקום תוכן.. לא  (ל”ת)

  היינו הרוב....

  • הטעות אטז הייתה. שבמקום. להדריך. לחנך. לנווט. ולנהל את תנועת ההשכלה. התנגדו לה. ויצרו רושם מוטעה. שאם תחכם תחדל לשמור תו"מ. ר"ל. (ל”ת)


  • הפירוש שנחרט בציבור . הוא: שהיהדות נועדה בעיקר לנבערים ואיכרים תמימים. כך שגם מי שאין לו סיכוי להתקבל להשכלה גבוהה. נטש. כי מי מוכן להישאר במקום של מס (ל”ת)


  • וזוהי בדיוק עצת הייצר... שהרי להיפך. היא חכמתכם ובינתכם... ובשלב הבא-במקום לפרוח ולהאיר התחלנו להסתגר ולאסור ולהתנגד.... (ל”ת)


  • מה שעוד יותר החמיר את המצב.... כל בריא ומעט שכל נטש.... נראה שההתנגדות לטכנולוגיה. במקום להוביל אותה. לחנך. ולהדריך....מובילה לאותו מקום. עכ"פ בת (ל”ת)


 2. עדיף חינוך ליהדות. מאשר חינוך לחרדיות.  (ל”ת)


  • בהתחלה הרבה חרדים ובהמשך הרבה נוטשים............... (ל”ת)


 3. אם נוסיף את הילדים הערבים אנחנו רוב בירושלים.  

  שריר

  • בעוד עשרים שנה החרדים ישלטו במדינה והציונים החילונים יהיו מיעוט..שיסית לדיקטטורה. (ל”ת)

   איזה כיף בדמוקרטיה

 4. חצוף למה אתה מכליל יהודים וערבים יחד ואילו דתיים וחילונים לחוד??  (ל”ת)

  מר שפוי

 5. לולא החרדים ירושלים היתה נכבשת על ידי ערבים זה מדהים  (ל”ת)

  אני

  • לולא החרדיות. היהודים הטובים היו מתנהלים ביושר. והיה מתרבה כבוד שמיים בארה"ק ובירושלים עיה"ק. (ל”ת)


 6. רחמנות על הילדים האלה  

  חוזר בשאלה

 7. מתפלל שכל הגנים של המגזר הציוני המקולקל יסגרו  

  ורחובות העיר מלאו ילדים וילדות

  • לא כל הדורות היינו לנטל..... [עובדה אנחנו פה... וכל קבוצה שהיא לנטל. בתהליך היסטורי. נעלמת...] (ל”ת)


 8. מה עם גילה  

  אלחנן

 9. זה אומר שכולם יגוועו למוות והכל יתפרק כי החינוך החרדי לא מחנך לעצמאות כלכלית ואם לא יהיה מי שישלם אז ...  (ל”ת)

  שלויימה

  • מתחלנים... כך בעבר. ומתקדם גם היום. לצערינו העסקנים מתעלמים מהנושא.... (ל”ת)


;