י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024

צוואת ההתאבדות של רבני היישוב הישן בירושלים

כזה מכתב עוד לא היה פה: המחאה החריפה נגד גזירת הגיוס הובילה שורה של רבנים לנסח מכתב חריף הקורא להיות מוכנים "להניף איזמל ולהשים בקרבכם"

זקני ירושלים מפגינים. צילום ארכיון: פלאש 90
זקני ירושלים מפגינים. צילום ארכיון: פלאש 90

כחמישים רבנים מבני היישוב הישן בירושלים כתבו 'צוואה' מפורשת לילדיהם ונכדיהם בו הם מצווים להוריש את מסורת הדורות הלאה.

בכתב ארוך באותיות קטנות וצפופות מתארים הרבנים החתומים שלב אחר שלב ומספרים כי לאחרונה "גברה כח הקליפה, משנאי ה' נשאו ראש ובאסיפות ותחבולות גזרו גזירת גיוס מרה, ובכך שמו להם להגיע למטרה העליונה לעקור כל שם ושארית מישראל.

"וכל כל זאת דאבה ליבנו בראותינו אלו אשר חרדים מכונים חברי הכנסת המינים הולכים שלובי יד עם הממשלה הארורה ועוד קיבלו תמיכה מכמה ראשי ישיבות אולי כוונתם לשמים, אוי לנו שכך עלתה בימינו ועיננו רואות בכליון בית ישראל", כותבים הרבנים במודעות שנתלו ברחבי ירושלים.

כאן מגיעים הרבנים לרגע האמת וכותבים - "אשר על כן מצווים אנו למסור לכל זרעינו וזרע זרעינו דעו את אשר לפניכם כל עתיד כלל ישראל תלויה בבחירתכם ותשרשו בלבכם למסור נפשכם על קידוש שמו כפשוטו ממש, ואם לא תהיה ברירה אחרת בידכם להניף 'איזמל' ולהשים בקרבכם, כי נח לו לאדם למסור נפשו לקב"ה מלחיות חיי הפקר והבל אפילו לרגע אחד".

מדובר בהחלט במכתב חריף שלא נראה עד כה אף בקרב הרבנים הקנאים והקיצונים בירושלים ומחוצה לה.רבני היישוב ירושלים איזמל התאבדות גיוס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 23 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד