1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. נדל"ן

המדיניות של זייברט: "בני ברק תמשיך להיות מלוכלכת"

בראיון חריג שהעניק ראש העיר החרדית הצפופה ביותר, הוא פירט על מדיניות העיר, התכניות לעתיד וגם מה לדעתו צריך לעשות כדי לפתור את משבר הדיור
אברמי פרלשטיין, כ"ו תמוז תשע"ו 01/08/2016 10:02

ראש עיריית בני ברק זייברט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 זייברט. צילום: יונתן זינדל - פלאש 90ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, שבדרך כלל אינו מכיר בכלי התקשורת, מעניק ראיון ל'גלובס' בו הוא פורש את משנתו בכל מה שנוגע לעיר החרדית הצפופה ביותר, אך עם אזור תעסוקה מבוקש, תוכנית מתאר גרנדיוזית, תקציב מאוזן וקופת ארנונה תופחת.

"מגדלים לא מתאימים לבני ברק. בגלל השבת, אנחנו מאפשרים בנייה למגורים רק עד גובה 6.5 קומות. חוץ מזה, המשפחות כאן גדולות, ואם מביאים בחשבון ממוצע שש נפשות בכל דירה, לא הגיוני לבנות כה גבוה. התשתיות לא יתמכו ויורגש מחסור בכל שירות עירוני - מביוב ועד גני ילדים ומדרכות" אומר זייברט.

מלבד זאת זייברט נותן עצות למדינה לגבי הדיור ואומר "אין פתרונות אחרים. לו הייתי שר האוצר או שר השיכון הייתי לוקח את קרית גת ומשווק בה 40 אלף יחידות דיור לחרדים".

"אנחנו העיר הצפופה בישראל, האוכלוסייה גדלה כל הזמן, ועומדת על 190 אלף תושבים, וברוך השם אנחנו עוד צפויים לגדול. אבל שטח השיפוט נשאר 7,300 דונם ואין לאן להתרחב, ההיצע קטן, הביקוש גדל ושניהם תורמים את תרומתם למחירי הדירות, שהם כיום מהגבוהים בארץ".

לגבי רחובות העיר המלוכלכים, מצטטים בג'לובס' מקורבים לראש העירייה שמסבירים שהמדיניות שמוביל זייברט היא שהעיר תמשיך להיות מלוכלכת, רק שלא לחרוג מתקציבים שיגרמו לה לצאת ממסלול האיזון הפיננסי. זו החלטה לא קלה מבחינה פוליטית, והיא טומנת בחובה הרבה יותר שיקול דעת מאשר רצון לאהדה. המטרה היא לא רק לצמצם בהוצאות אלא גם להגדיל הכנסות.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עיר של תורה ראויה לנקיון ויושר... שהרי התורה דרכיה ונתיבותיה נעם ושלו. עיר של חרדיות ראויה ל.....שהרי דרכיה ונתיבותיה............  (ל”ת)


  • אחרי שח''כ ערבי ביקר בב''ב וצחק ממנה בכנסת הייתי מצפה מהבולדוג הזה שיתבייש וילך לעזזאל. יש לו פראק הוא למד בבא מציעא מסילת ישרים שפת אמת או שכסף קצף (ל”ת)


 2. העיקר הבטיח עיר נקיה לפסח-בפועל היה מלוכלך כפי שלא היה במשך שנים.  

  בניברקית

  • כן קיבלנו 

   ל.ת.

 3. קשור לשניידר  

  יעקב

  • לדומיו  (ל”ת)


 4. היום המצב בבני ברק גן עדן יחסית ללפני 20 שנה  

  היו שביתות נוראיות

 5. בני ברק  

  אלי

 6. עיר הלכלוך והסרחון  (ל”ת)


 7. איזה עולב  (ל”ת)

  העיקר שיש לנו "נחמשים"

 8. בהמה שרואה רק את עצמו  (ל”ת)


 9. מי בזבז כסף על קמפיין שלא מומש נחמ''ש??  (ל”ת)

  נחמ'''ש

 10. חוץ מלשים קופות צדקה ודוחות חניה אין כללום בעיר הזאת  

  אלי

 11. מה שבטוח  

  אבי

 12. רק יש דבר  

  שמחה בונים

 13. זיברט ראש העיר הטוב ביותר נקווה שיתקן את הנזקים של רובינשטיין  (ל”ת)

  צבי

 14. העיקר הוציאו מיליונים על קמפיין נחמ"ש  

  בני ברקי מאוכזב

 15. אי אפשר לנקות עיר, אם בבניין של עשר משפחות, יש 80 ילדים  

  שריר

 16. צריך לנקות במשמרת שניה בין 3-5 את ר' עקיבא שבערב החילוניים לא יקבלו בחילה מהלכלוך בר' עקיבא  (ל”ת)

  מגה ליכלוך בר' עקיבא בשעות הערב

 17. חיסכון???  


 18. לפני פסח ועכשו גם חילקו כל מיני קרטונים צבעוניים שמילאו פחי זבל לא חבל על המיליונים סתם? מה עדיף קרטונים או מיקרובים בחוצות עיר?  (ל”ת)


 19. אז למה נותנים דוחות  

  משה

 20. בני ברק היא לא שטיבל  

  יעקב ישראל

;