1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

לבכות: "ה' לקח את אשתי בשביל שנתעורר"

בהספד קורע לב נפרד הרב נועם כהן מרעייתו מרת אסתר רינה כהן ע"ה, שנפטרה בדמי ימיה בגיל 23 בלבד, כשהיא מותירה שלושה ילדים רכים: "אחרי שזכיתי בך אמרתי 'הקב"ה, מה עשיתי שזכיתי בכזאת אישה?'. הקב"ה שלח לנו איתות משמים לחזור בתשובה" • האזינו
משה ויסברג, כ"ו תמוז תשע"ו 01/08/2016 20:31

באדיבות המשפחה הרב נועם כהן בימים שמחים

הספד מצמרר וקורע לב נערך אמש (ראשון) במסע הלווית מרת אסתר רינה כהן ע"ה, שנפטרה לאחר מחלה קשה כשהיא בת 23 בלבד. היא נטמנה במבוא חורון, מקום מגוריה, שם ספד לה בעלה ר' נועם כהן בבכי קורע לב.

בעלה סיפר: "כשהייתי בישיבת פורת יוסף רציתי להתחתן בגיל 18, כבר בגיל 17 ויום אחד כל תפילה התפללתי לזכות לאישה צדיקה משורש נשמתי, במשך חמש שנים התפללתי לזכות בך".

"אחרי שזכיתי בך אמרתי 'הקב"ה, מה עשיתי שזכיתי בכזאת אישה?', אני לא צריך להגיד מי את ומה את. כל אחד שראה אותך וראה את המידות שלך אמר לי 'איזו אישה', אין כמו אמא של הילדות שלי.

"אסתר, אנחנו בוכים, כולם בוכים. אנחנו לא בוכים על מה שה' גזר, אנחנו בוכים שאת הולכת מאיתנו שקשה לנו בלעדייך. אנחנו בטוחים במאה אחוז שזה רצון ה' - הקב"ה לא נותן למישהו צער שזה לא מגיע לו והצער הזה הגיע ולא סתם הגיע אלא בשביל שאנחנו נתעורר בתשובה".

הבעל המשיך בהספדו: "הקב"ה שלח לנו איתות משמים לחזור בתשובה. הייתה לנו תאונה לפני שנה וחצי, יצאנו בניסי ניסים ולא התעוררנו מספיק. הקב"ה לקח לי את אשתי שנתעורר. אסתר, אני לא אשקוט ואעשה הכל לעילוי נשמתך. בעזרת ה' אני אעזוב את כל הבלי העולם הזה ואשקע בלימוד התורה הקדושה. אסתר, את שומעת אותנו, ותשמעי עליי ועל הבנות מלמעלה על הדס, על שוהם"."ריבונו של עולם, תודה רבה. אנחנו בוכים כי קשה לנו ואנחנו שמחים שזה הרצון שלך. אנחנו נמשיך להתחזק ולהתקרב אליך ולגאולה הקרובה במהרה". סיים הבעל את הספדו המרטיט.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברוך דיין האמת  (ל”ת)


 2. השם ינחם אתכם בעזרת השם  (ל”ת)


 3. עצוב! תהיה חזק! הקב"ה איתך! עם ישראל איתך!  

  מרטיט

 4. כל כך עצוב!!!!נעם היקר כמה קידוש ה" עושה וואו  

  מאיר ישראל

 5. הספד בעל על אישתו  

  בובה פראית

  • הכינוי שבחרת לא מתאים בכל מקום, תודה (ל”ת)


 6. הספד בעל על אישתו  

  בובה פראית

 7. שלא תדעו עוד צער ה' ינחם אותכם  (ל”ת)


 8. תנוחמו מן השמים  


 9. המקום ינחם אתכם תנצב"ה  (ל”ת)

  ליאור

 10. מחזק מאד! תנוחמו!  (ל”ת)


 11. אנחנו לא מבינים כלום ולמה ??  (ל”ת)


 12. הספד הבעל על אשתו