ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

דרמת הקטין מיצהר תגיע לוועדה לזכויות הילד

סיפורו של הקטין מיצהר שהורחק מבית הוריו יגיע הבוקר לדיון מהיר בוועדה לזכויות הילד, ויעלה לסדר היום את השימוש בצווים המנהליים • ארגון חוננו מדווח כי כיום ישנם כ-40 יהודים הנתונים בהגבלות מנהליות, רבים מהם קטינים

דרמת הקטין מיצהר תגיע לוועדה לזכויות הילד
ל

פרשת הקטין מיצהר שהורחק מבית הוריו תגיע מחר בבוקר (ג') לדיון בוועדה לזכויות הילד, וזאת לאור בקשתם של חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ויהודה גליק לערוך דיון מהיר בנושא.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בדיון צפויים להשתתף הקטין ובני משפחתו, אנשי ארגון חוננו המלווים את המשפחה, וכן משפחות מורחקים מנהליים נוספים.

כזכור, הקטין בן ה-15 הורחק בצו מנהלי ללא ראיות וללא משפט, מכל רחבי יהודה ושומרון כולל בית הוריו ביצהר. במשך מספר שבועות הוא נאלץ לנדוד מבית אחד למשנהו משום שהוטל עליו גם צו מעצר בית לילי. מאז הוא נעצר מספר פעמים בשל טענות שונות של הפרת הצו. באחת הפעמים נחקר בחשד שתייצב בתחנת משטרה והודיע כי אין לו היכן ללון. בפעם אחרת נחקר בחשד ששלח את ההודעה על הכתובת בה ישהה באיחור.

הסיטואציה הייחודית בה מורחק קטין מבית הוריו ללא הליך משפטי, חוות דעת של עובד סוציאלי ושירות המבחן גרם גם למועצה לשלום הילד לצאת בחריפות נגד המהלך, וכן להתבטאויות שונות של שופטי בתי המשפט השונים אליהם הובא הקטין כשנעצר בביתו.

בארגון חוננו מדווחים כי כעת נמצאים תחת הגבלות מנהליות שונות של מעצרי בית, הרחקות ואיסורי יצירת קשר, כ-40 יהודים, חלק ניכר מהם קטינים. רוב מכריע של הצווים מוארך פעם אחר פעם בידי אלופי פיקוד מרכז והעורף, וזאת בהסתמך על טענות מודיעיניות של המחלקה היהודית בשב"כ לפיהן המורחקים עלולים להפר את שלום הציבור ולפגוע בערבים.

בשבוע שעבר פורסמה החלטתו של נשיא בית המשפט הצבאי לערעורים אל"מ נתנאל בנישו, אשר דן בעניינו של אחד המורחקים המנהליים, ומתח ביקורת על כך שנשללת באופן שיטתי זכות השימוע ממקבלי הצווים. בנוסף קרא השופט למחוקקים לקבוע כי בדומה לצו מעצר מנהלי, יובאו לבית משפט בתוך פרק זמן קצוב גם מי שיוטלו עליו מגבלות מנהליות אחרות, וזאת בכדי להגביר את הפיקוח המשפטי על הצווים היוצאים ללא הצגת ראיות או הליך משפטי רגיל.
הקטין מיצהר צווי הרחקה ועדה לזכויות הילד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד