י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

מהפכה: השכלה תורנית תוכר כתואר אקדמאי

בחוזר מנכ"ל מיוחד שהפיץ שר הפנים אריה דרעי, בתיאום עם נציבות שירות המדינה והצוות המקצועי במשרד הפנים, נקבע כי השכלה תורנית תוכר כתואר אקדמאי במכרזי התפקידים ברשויות המקומיות

אריה דרעי
אריה דרעי

בשורה גדולה לציבור החרדי: בחוזר מנכ"ל מיוחד שהפיץ שר הפנים אריה דרעי, בתיאום עם נציבות שירות המדינה והצוות המקצועי במשרד הפנים, השכלה תורנית תוכר כתואר אקדמאי במכרזי התפקידים ברשויות המקומיות.

לפי חוזר המנכ"ל החדש, כל אדם המחזיק בתעודת סמיכה לרבנות - "יורה יורה" - לפי אישור הרבנות הראשית, או באישור לימודים בישיבה גדולה או בכולל 6 שנים לפחות לאחר גיל 18, או שעבר שלוש מבחנים ברבנות הראשית - השכלה תורנית זו תוכר כתואר אקדמאי ויוכל להתקבל לתפקידים ברשויות המקומיות.

חוזר מנכ"ל משרד הפנים החדש מדגיש, כי על הרשויות המקומיות לפרסם את החלופות הנ"ל בכל מכרז שבו נדרש תואר אקדמאי כללי. משמעות ההחלטה היא, הכנסת מאות ואלפי בני תורה שסיימו בהצלחה מבחנים ברבנות או בכולל, לקבלה לתפקידי מפתח ברשויות המקומיות ברחבי הארץ.

דרעי: "אני שמח לבצע את המהפכה שהכרזתי עליה, בהכרת ההשכלה התורנית כתואר אקדמאי. לא ייתכן שצעיר המסיים תואר במדעי הרוח יוכל להתמודד ולהיבחר ויהיה עדיף על פני אברך שלמד והשתלם בלימודי היהדות. נפעל שהמהלך שמתחיל היום ברשויות המקומיות וימשך במשרדי הממשלה. אני בטוח שזה יפתח פתח לרבים בציבור החרדי המחזיקים בהשכלה תורנית להשתלב בתפקידי מפתח בשלטון המקומי ובשירות הציבורי כולו".השכלה תורנית תואר אקדמי הרשויות המקומיות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד