1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

צפו בוידאו: הרצוג ניחם את משפחת פינקל

יו"ר האופוזיציה הגיע לנחם את בני משפחתו של ראש ישיבת מיר זצ"ל, זכה לשבחים נדירים והבטיח להגיע לביקור בישיבת מיר
עקיבא ווייס, י"א אב תשע"ו 15/08/2016 13:09

שששש (1)

יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנ"צ יצחק הרצוג הגיע היום (ב) לניחום אבלים אצל בני הגאון רבי אריה ליב פינקל זצ"ל, ראש ישיבת מיר - ברכפלד.

בשעות לפני הצהריים הגיע ח"כ יצחק הרצוג יו"ר האופוזיציה לניחום אבלים אצל בני הגר"א פינקל זצ"ל, הרצוג הביע את תנחומיו וציין את חשיבות לימוד התורה לעם ישראל ואת האובדן לעולם היהודי עם לכתו של אחד משיירי דור דעה, שהנחילו את תורת ישראל לדורות הבאים בהפצת התורה.הגאון רבי בנימין פינקל אמר להרצוג עם כניסתו: "אתה ידוע כמי שמכבד את עולם התורה ומעריך אותו, יש לך זכויות רבות גם בגלל עשייתך למען עולם התורה וגם זכות אבות". בהמשך סיפרו להרצוג בני הגר"א פינקל זצ"ל כי סבו הוא זה שסידר קידושין לאביהם זצ"ל, וכן את הכבוד שרחש אביהם למשפחת הרצוג כשהוא נהג לומר ששני בניו של הרב הרצוג זצ"ל הרב הראשי לישראל, חיים ויעקב ז"ל, נמצאים בשני המקומות המרכזיים בהובלת המדינה, האחד בממשלה והשני בצבא.

ח"כ הרצוג אמר כי כמי שבא מבית שראה את חשיבות לימוד התורה ברור לו כי כדי לשמר את מורשתו של העם היהודי ישנה חשיבות בשימור עולם התורה, "ישיבת מיר שהייתה תמיד אבוקה לפני המחנה בביצור עולם התורה וסיפורה המופלא של ישיבת מיר בשנחאי ממשיך גם היום להיות אחד ממבצרי התורה החשובים ביותר לעם היהודי, והרב פינקל זצוק"ל היה אחד מאדניה החשובים". הרצוג סיפר כי הוא ביקר בשנחאי וראה את מקום משכנה של ישיבת מיר. וסיים באומרו כי "הסתלקותו של הגר"א פינקל מותירה חלל בעולם התורה שאין לי ספק שבניו וממשיכי דרכו ימלאו אותו במסירות ובנאמנות, בדיוק כפי שהוא רצה ושאף כל ימי חייו".

בסיום הניחום, הזמין הגאון רבי בנימין פינקל את הרצוג לבקר בישיבת מיר ולראות מקרוב את שגשוגו של עולם התורה, ח"כ הרצוג נענה בחיוב להזמנה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל המחניף לרשע לסוף נופל בידו.........  (ל”ת)


    • כולם היום מחניפים גם הראש כולל שלך מחניף לרשעים כדי שיתרמו כסף לכולל ותוכל ללמוד (ל”ת)


    • תפסיק להחניף לעצמך (ל”ת)


  2. האיש הזה לא שווה סיקור. האתר פה נפל ביחצנו"ת של שונאי היהדות החרדית. ובטח שלא בהקשר הרב פינקל זצל  (ל”ת)


  3. הראש ממשלה שהפסיד בבחירות בא לנחם  


;