י' אייר התשפ"ד
18.05.2024

צפו: גדולי הדור הספרדים חיזקו את בני ברק

עם תחילת בין הזמנים נערכה עצרת חיזוק לזכר מרת אסתר חזן ע"ה, בהשתתפות נשיא מועצת חכמי התורה, הראשל"צ, הגר"ד יוסף, הגר"ש מחפוד ועוד

צפו: גדולי הדור הספרדים חיזקו את בני ברק
שוקי לרר

לאור האסונות הקשים שאירעו לאחרונה, נערכה אתמול (שני) עצרת חיזוק והתעוררות לרגל תחילת ימי 'בין הזמנים', במלאות השלושים להסתלקותה של האשה הצדקת מרת אסתר חזן ע"ה.

העצרת נערכה בבית הכנסת אור החיים שבראשותו של הגר"ש בעדני, בעצרת נשאו דברים הגר"ש כהן, הרשל"צ הגר"י יוסף, הגר"ש קורח, הגר"ש מחפוד, הגר"ד יוסף, הגר"נ בן שמעון, הגר"ש חזן, הגר"י צארום, אח המנוחה הרה"ג ר' אשר אלבז ובן המנוחה הרב מאיר חזן.

חכם שלום בדבריו ציין את חשיבותה של האשה בבית לדאוג לכל עניני הגשמיות כדי שהבעל והבנים יוכלו לעסוק בתורה. "המעלה של האשה זה לטפל בבית לכבס, לדאוג, להכין אוכל לבעלה ולבניה כדי שיוכלו ללמוד. ושמעתי שהאשה הזאת זו הייתה מעלתה הגדולה שמטפלת בבעלה ובבנים". בדבריו קרא לציבור להתחזק באהבת חינם, "אתמול התאבלנו על חורבן ביהמ"ק, אם רוצים באמת להיות דבקים בהשם ולהיות חיים שייבנה המקדש ה' יעזור שכולנו נהיה באהבה ואחווה שלום ורעות, לא משנה איזה עדה כולנו בני איש אחד. להתעורר באהבת חינם. הקב"ה רוצה מאיתנו שנהיה עם אחד, ובע"ה זכות האשה הצדקת הזאת תעמוד לכל המשפחה שימשיכו בדרכה. להיות קרובים להקב"ה".

הרשל"צ הגר"י יוסף בדבריו אמר כי הפתרון הגדול לנצח את היצר הרע זה התורה ו"כמו שאמרו חז"ל בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין. אדם רוצה לצח את היצר הרע רק בתורה תבלין, כותב החיד"א מה זה תורה תבלין, עין יעקב כאשר אדם קורא מי היו התנאים איזה דרגות. היו יכולים להחיות מתים. זה הגדלות של רבותינו זה מה שמציל אותו מיצר הרע".

הגר"ד יוסף ציין בדבריו, "אני בדרך לשדה התעופה אבל באתי בכל זאת בשביל להביע את החשיבות של הנהגה של הנשים בדור שלנו, אנחנו בדור שהדברים השתנו קצת. קודם כל בעולם יש כל מיני דיבורים על זכויות של האשה דברים שאצלנו מעולם לא עמדו על הפרק, היום לצערנו העולם מסתכל על התפקיד של האשה ההפך מכל כבודה בת מלך פנימה 7אנחנו צריכים לעמוד נגד זה. ב"ה זכתה המנוחה לגדל דור ישרים בעלה בניה שיושבים ועוסקים בתורה לומדים ומלמדים ומזכים את הרבים. זה הזכות הגדולה ביותר. יש לה בנים מזכים את הרבים הנחמה שאפשר לנחם את בעלה והבנים זה בזה שאתם ממשיכים לעשות לעילוי נשמתה. כיבוד אם רק מתחיל לאחר שנפטרה וכל מה שאתם עושים זה זכות לאמא היא מצפה לזה".


עצרת מספד חיזוק הרב יצחק יוסף הרב שלום כהן מרת אסתר חזן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד