1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מעצרו של שמעון שר הוארך בהסכמה עד רביעי

יממה אחרי הארכת מעצרה של ראש העיר נתניה מרים פיירברג, הוארך בהסכמה גם מעצרו של חבר המועצה החרדי
אלי שלזינגר, ט' אלול תשע"ו 12/09/2016 13:16

פלאש90 שמעון שר. צילום: פלאש90

פרשת השחיתות בנתניה: אתמול (א') הוארך שוב מעצרה של ראש עיריית נתניה מרים פיירברג בשלושה ימים, בחשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת טובות הנאה שנאמדות במיליוני שקלים. כך גם הוארך בארבעה ימים מעצרם של מנהל ישיבת ראדין עו"ד אברהם גוגיג והאדריכל גבי טטרו. מעצרו של עו"ד צפריר פיירברג, בנה של ראש העיר מרים, הוארך בהסכמה עד ליום שלישי.

הבוקר (ב), הובא הנציג החרדי בעיריית נתניה, הרב שמעון שר, לבית משפט השלום בראשון לציון, שם המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בהסכמה. השופט עמית מיכלס האריך את מעצרו עד ליום רביעי 14/09 בשעה 16:00.

החשודים אליהו פיירברג וחשוד נוסף שוחררו בהסכמה למעצר בית עד ליום שישי הבא. בנוסף נאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים בפרשה וכניסה לעירייה ולחברה הכלכלית למשך 60 יום - זאת בערבות של 60,000 ₪, התחייבות עצמית וערבות צד ג' של 60,000 ₪.

במהלך הדיון אתמול בבית המשפט, השופט עמית מיכלס קבע כי החקירה מתקדמת בקצב ראוי לציון, "אני סבור שישנה התקדמות ממשית בחקירה לאחר שעיינתי בחומרי החקירה הסודיים. אני סבור שהיחידה החוקרת עבדה ללא לאות לצורך קידום החקירה, ודי בעיון בדו"ח הסודי המונה את אותן פעולות שבוצעו, בין אם בעניינה של החשודה (פיירברג א.ש) ובין אם בעניינה של חשודים אחרים במסגרת אותה פרשה שגם אליהם מחוייבת היחידה החוקרת להתייחס ולקדם את החקירה נוכח העובדה שאף הם נתונים במעצר" אמר אתמול השופט.

במהלך הדיון הראשון להארכת מעצרו של שמעון שר ופיירברג, אמרה השופט מיכלס כי נכון היה להאריך את מעצרם לתקופה ממושכת יותר נוכח טיב החשד, מספר המעשים, מספר פעולות החקירה הרב ביותר ומורכבות ביצוען. עם זאת, "על מנת שאוכל לעקוב אחר התקדמות החקירה ולבחון את גרסתם לאחר שיוצגו להם ממצאים וראיות מתוך החקירה, אני מורה על הארכת מעצרם עד לאותו מועד, היינו 12.9.16 בשעה 12:00". עוד הוסיף כי "מדובר בפרק זמן מינימאלי נוכח היקף החקירה ומורכבותה".

פרקליטו של שר עו"ד עמית חדד אמר במהלך הדיון: "אני מתקשה להבין למה לוקחים פרשה אחת ומחברים אותה עם פרשה שניה" כשהוא מתייחס לתחקיר של ערוץ 2 מלפני כ-9 שנים, "אני מבין שהיה שידור חוזר.. בשנת 2007 טענו את אותם טענות, תרומות שקיבלו מוסדות צאנז תמורת טובות הנאה.

"הטענות נבדקו עד דק ואחרי שסרקו את כל החשודים הגיעו למסקנה שאין כלום, סגרו את התיק, הלקוח שלי המשיך לכהן בתפקיד. בסופו של יום אחרי שיבדקו וכבר יתחילו לבדוק יגלו שאין דברים ממש. מדובר בסך הכל בשברי מידע, ברסיסים של שמועות שכל פעם מידי כמה שנים מישהו אחר שומע אותם ואומר אם זה מעניין או לא.

"אנו חושבים שבהחלט ניתן למצוא חלופה ראויה שתאפשר ליחידה החוקרת לבצע את כל הפעולות. זה יהיה לא צודק ולא נכון להחזיק אותו במעצר בטח לא מנין הימים האסטרונומיים שמופיע בבקשה. מדובר במי שהקדיש את כל חייו הבוגרים לעשיה ציבורית. לא יכול להיות שהזכויות שלו לא יעמדו לו גם בזמן הקשה הזה".

כזכור, פרשה 255 הינה חקירה מסועפת שמנהלת להב 433/יחידה ארצית של משטרת ישראל בשת״פ עם חקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס על ידי מספר מעורבים בהקשר לתחום הנדל"ן בעיר נתניה. החקירה מנוהלת בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. וליבה לא.  (ל”ת)


  2. זכויות??? צריך לבדוק בחשבון בנק...  

    אנא

;