1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. משפחה

מה קרה פתאם לברז? ולמה אין מים חמים? • טיפים

הדלקתנו דוד חשמל אבל שעתיים חלפו ואין מים חמים? • שוב חוזרות הפסקות החשמל? • ולמה פתאום קשה לפתוח את הברז? • תמי גיל אספה צרור עצות
תמי גיל, י"ח כסלו תשע"א 25/11/2010 13:53

מונה חשמלהאבנית המצטברת במים על גבי הצנרת וגופי החימום גורמת לנזקים ולצרות רבות כדוגמת סתימות, בלאי גבוה למכשירי החשמל והברזים או צריכת חשמל מרובה.

מר עמית שורק, בעל תואר שני בקרקע ומים, המשמש כמומחה ויועץ הנדסי בחברת "אפיקי מים" מבית פזגז, המייבאת מאנגליה ומשווקת בארץ את מכשיר האבניx, עםר מספר טיפים לאבחן אם יש בעיית אבנית וכיצד לטפל בה.

• דוד החשמל דולק כבר שעתיים ומעלה ועדיין אין מים חמים? רצוי לבדוק את מצב האבנית בדוד. כאשר הדוד נקי מאבנית, זמן ההמתנה למים החמים מתקצר בהרבה וחיי גוף החימום מתארכים באופן משמעותי. כדאי לדעת: דוד של כ- 150 ליטר לא צריך לחמם יותר מ-1.5 שעה בשביל לקלח את כל הבית. כל מה שמעבר לכך הוא בזבוז שהאבנית גורמת, לשם המחשה 2 ס"מ אבנית על גבי גוף החימום שווה כפל זמן בחימום, כלומר כפל עלות בחשמל.

• אם ידית הברז קשה לסגירה ופתיחה, ייתכן מאד שהסיבה לכך היא הצטברות של אבנית. ראש מקלחת שמתיז הצידה וחלק מהמתיזים לא עובד הוא בדרך כלל תוצאה של סתימת אבנית.

• אבנית בדוד החשמל מהווה גורם שכיח להפסקות חשמל. לכן, כדי שלא תמצאו את עצמכם ללא חשמל עם ההדלקה הראשונה של הדוד בחורף, מומלץ מאד לבדוק את תקינות הדוד לפני בוא הגשמים.

• חשוב לדעת: מי שתייה ללא אבנית (קאלציום, סידן) הם לא בריאים! בטיפת חלב, למשל, ממליצים לתת לתינוקות מי ברז רתוחים מכיוון שהם היחידים המכילים פלואור החשוב לבריאות השיניים וקאלציום החשוב לבניה וחוזק השלד והעצמות. לכן, מומלץ להשתמש בטכנולוגיות המטפלות בבעיית האבנית המזיקה לצנרת ולמכשירי החשמל בבית, מבלי לסלק את המינרלים והאבנית באופן מוחלט.

הטיפים מבית 'פזגז'

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איך מנקים אבנית?  (ל”ת)

  אסתי

 2. יש לי מסנן של אבנית בצינור הראשי  (ל”ת)

  יעקב

 3. השקעה בניקוי הדוד על ידי בעל מקצוע אחת לשנתיים מחזירה את ההשקעה דרך מונה החשמל שלכם  (ל”ת)

  משה

 4. דוד חשמלי ישן הוא זולל חשמל חינם  (ל”ת)

  משה

 5. תמי תודה  

  שושי

 6. אני לא משתמשת בכלל עם גז  (ל”ת)

  נשואה טרייה

 7. אבנית זו אחת הבעיות הגדולות יותר  (ל”ת)

  רותי

 8. כנסו  

  מתתיהו

 9. כיצד נגרמים נזקי אבנית ?  

  דובי

 10. נזקי האבנית במגזר הפרטי בלבד מוערכים בכ- 2 מיליארד שקל בשנה  (ל”ת)

  אסתר