1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

גואטמלה: הרשויות פשטו על ילדי 'לב טהור'

נמשך המרדף אחרי כת 'לב טהור': אחרי שראשי הכת וחבריה נמלטו מישראל, מארצות הברית ומקנדה - גם הרשויות בגואטמלה החליטו לטפל בהתעללות החמורה בילדים וקטינים הקיימת בכת • ילדי ותינוקות הכת נבדקו על ידי הרשויות
צבי סלע, י' אלול תשע"ו 13/09/2016 17:28

אנשי לב טהור. צילום ארכיון אנשי 'לב טהור'

אחרי שנמלט מישראל, לאחר מכן מארצות הברית, ולאחרונה מקנדה - גם בגואטמלה חוקרים את כת 'לב טהור' של הלברנץ. הפרשייה הנמשכת יותר מעשור שנים מגיעה לנקודת מפנה נוספת, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

משרד החוץ בישראל יצא בהודעה רשמית, בעקבות פשיטת רשויות החוק בגואטמלה על מתחם בו מתגוררים אנשי 'לב טהור' עם רבם. על פי דיווחים שונים, הילדים והתינוקות הוצאו מחזקת המשפחות ונבדקו על ידי הרשויות.

"הרשויות בישראל מודעות בשנים האחרונות לעדויות קשות בכל הנוגע למתרחש בקהילת "לב טהור". הקהילה קבעה בשנים האחרונות את משכנה בגואטמלה, בדרך לא דרך, לאחר שצעדיה הוצרו בקנדה, ונפתחו הליכים בעניין חלק מחבריה, בעקבות בקשה של מדינת ישראל. שלטונות קנדה אף מצאו לנכון להוציא חלק מילדי הקהילה ממשמורת הוריהם בשל החשש לשלומם הפיזי והנפשי של הקטינים".

"העדויות הנשמעות בעניין המתרחש בתוככי הקהילה מעוררות דאגה רבה. במסגרת הליכים משפטיים המתקיימים כנגד חלק מחברי הקהילה בישראל, נקבע כי הם אינם מהססים להפר חוק וצווים של בית המשפט בצורה בוטה וחמורה. מעדויות שנשמעו ושהצטברו עולים חשדות, בין היתר, לנישואי קטינים, לאלימות פיזית ונפשית כנגד חברי הקהילה וכנגד קטינים. עדויות אלה ועוד, מעוררות חשש לשלומם הפיזי והנפשי של עשרות קטינים ישראלים השוהים כיום בגואטמלה תחת חסות הקהילה", נאמר בהודעה משרד החוץ.

"משרד החוץ, פרקליטות המדינה, משרד הרווחה ומשטרת ישראל עוקבים מזה מספר שנים אחר ההתפתחויות בקהילת לב טהור, מנהלים הליכים שונים בישראל כנגד חלק מחברי הקהילה, ועומדים בקשר עם הרשויות הרלוונטיות במדינות בהן שוהים חבריה, ראשית בקנדה וכיום בגואטמלה.

"לאחרונה החליטו שלטונות גואטמלה לנקוט בפעולות חקירה כנגד חברים בקהילה, עקב חשדות לעבירות פליליות חמורות, כולל כלפי קטינים, המתבצעות במתחם בו הם מתגוררים.

"הרשויות הרלוונטיות בישראל עומדות בקשר ישיר עם הרשויות בגואטמלה, ועוקבות מקרוב אחר ההתפתחויות. הכל במטרה להבטיח את שלומם של אזרחים ישראליים, רבים מהם קטינים, המצויים במתחם קהילת לב טהור בגואטמלה", מסיימת ההודעה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בקרוב  


 2. בבקשה לא להחזיר הילדים להורים ולמנהיג העכזר הנעצי ימ"ח  (ל”ת)


 3. שלמה "ארז" הלברנץ ובנו נחמן, מתעללים בילדים. שלוש שנים שאנו מנסים להציל את הילדים  


 4. מתי עושים פשיטה על מאה שערים?  

  אבי.מ

  • אתה מבלבל בין הדברים . במאה שערים יש בעיות יותר פשוטות (ל”ת)


 5. כת  

  ביתרית

 6. ממש לא להאמין אצל יהודים  


 7. חבל מאוד שפוגעים בכת בגווטמלה. עדיף לכולם שיעברו לשם כל חרדים מארץ ישראל  (ל”ת)

  מיכה

 8. מתי???  

  יהודה

 9. למה לא קראת למשטרה?  


 10. מיכה  

  אחת

 11. שמתם לב שמרוב מלל, אין שום אשמה רצינית וודאי לא ממבט יהודי טהור  

  יוני

 12. נחמן המשיגינער חזור בך  (ל”ת)


 13. שישרפו אמן . שישרפו אותכם הערבים.  

  יהודה

 14. לב טהור  

  זוהר

;