1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. סטיילינג

איך צובעים את החדר? • טיפים לצביעה נכונה

אז נכון שהשנה היא שנה מעוברת, ועד לפסח יש לנו, עקרות הבית, קצת זמן • אבל למה לא לחשוב על מבצע הניקיון הגדול כבר מעכשיו? • איזה צבע חשוב לבחור, ומה צריך לקחת בחשבון
תמי גיל, בחדרי חרדים, כ"א כסלו תשע"א 28/11/2010 14:58

חדר ילדים רהיטי שגםקצת מוזר לדבר על פסח, כשחנוכה עוד לא באופק. אבל מה לעשות ויש קבוצה לא קטנה של נשים, האוהבות 'להתחיל מיד אחרי סוכות'. השנה, לכל קבוצת הנשים הזו ניתנה 'הנחה משמעותית' בדמותו של אדר ב', מה שאומר שאפשר להתחיל בר"ח כסלו...

במה מתחילים? ברור שלא מכשירים את המטבח כבר בכסלו או בשבט. אבל תמיד יש דברים שיכולים להיעשות מוקדם. אחד מהם הוא צביעת הבית. נסו לחפש צבעי החל מר"ח אדר והלאה, כמעט ואין לכן סיכוי לכך. אם רוצים לצבוע, זה הזמן. אבל בעצם, מי אמר שחייבים לקחת צבעי? יש נשים רבות הטוענות שצביעה ביתית (ואפשר לרתום גם את הילדים) מותירה הרבה פחות לכלוך.

עבור כל הנשים המוכנות לנסות, הבאתי את הכללים הבאים, מפי בתי ששון ישר, מנכ"ל 'רהיטי שגם'.

ואלו הם הטיפים של בתי לצביעה נכונה של חדר הילדים:

• גוון הצבע - צבע הקיר הוא האלמנט המרכזי בחדר ילדים. הוא יוצר ומשפיע על מצב הרוח ומעניק תחושה עדכנית. חשוב לבחור גוון בהיר יותר ב-2-3 דרגות לעומת הבחירה הראשונית. אם עדיין קיימת התלבטות, תמיד אפשר לקנות מס' פחיות קטנות, לנסות במקום נסתר על הקיר ואז לקבל החלטה.

• התאמת הצבע לרהיטים - חשוב מאוד להתאים את צבע הקיר לצבע הריהוט, כך שתמיד צבע הקיר יהיה בהיר יותר מצבע הרהיט.

• משפחת הצבעים - בחדר ילדים חשוב תמיד לבחור בצבע אחד שישלוט בחדר וב- 2-3 צבעים מאותה משפחת צבעים שישלימו אותו.

• הרמוניה - בעיצוב החדר יש להשתמש בצבעים במינון נכון ובאופן הרמוני, למשל שימוש בכמות גדולה מדי של ירוק, כחול או סגול בחדר הופכת לאגרסיבית ומכבידה. רצוי לשלב מספר צבעים התואמים זה לזה.

• פריטים נילווים - צריך לקחת בחשבון שהפריטים הנלווים בחדר הילדים, כגון: התמונות והמשחקים הם צבעוניים בפני עצמם, לכן קירות הצבועים בצבעוניות חזקה מדי עלולים ליצור עומס ועודף.

• שמירה על המרחב - בחירת הצבעים משפיעה על תחושת המרחב בחדר. ישנם צבעים שמאפשרים "להגדיל" חדרים קטנים או להפוך חדרים גדולים לאינטימיים יותר. גוונים חמים יותר מקטינים את המרחב וגוונים קרים מגדילים אותו. חדר ילדים, שבדרך כלל דורש חלל גדול יותר, מומלץ להשתמש בצבעים קרים, שנותנים תחושה של גודל.

• קיר משוגע - אם הילד רוצה צבעים "משוגעים", כדאי להדגיש בפניו שעל הקיר הצבע מקבל הרבה יותר חיים ועוצמה מאשר הגוון שמופיע בפחית הצבע.

רשת רהיטי הילדים והנוער "שגם" 1-700-70-10-18

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חדר מעוצב מאד עושה הרגשה טובה  (ל”ת)

  לינור

 2. אחלה כתבה מאד עזרה לי, יישר כוח  (ל”ת)


 3. אחלה כתבה מאד עזרה לי, יישר כוח  (ל”ת)


 4. אני חושב שעדיף לשפץ אחרי החורף  (ל”ת)

  מאור

 5. יש קירות שפשוט "בא" ללטף שוב ושוב- אלא הם קירות שעברו החלקה בשפכטל אמריקאי טכניקה שנקראת "שלייף לק"  (ל”ת)

  יפה המעצבת

 6. כל הכבוד על ההקשקעה  (ל”ת)

  ינון

 7. גם לי יש מה לומר  

  כרמל

 8. תגובה ל-5  

  טוביה

 9. אף חובב לא יצליח לבצע קיר חלק עם צבע משי , זו עבודה למקצוענים .  

  מרדכי

 10. צבעים ----  

  דסי