1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פרשת חטיפת סרבן הגט: בית המשפט הותיר במעצר את ליבוביץ'

העצור "הקל" מבין העצורים בפרשת תכנון חטיפת סרבן הגט בניו יורק הובא אתמול בפני שופט, כשכל העת מעתירים עבורו חבריו ומכריו באוהל אדמו"רי סאטמר במונרו • 'בחדרי חרדים' עם כל ההתפתחויות בפרשה שמסעירה את החרדים בעולם
משה ויסברג, י"ז אלול תשע"ו 20/09/2016 07:30

אילוסטרציה בית משפט בארצות הברית, צילום: רויטרס

פרשת מעצרם של אהרן גולדברג, יועץ הנישואין ועסקן הגיטין מישראל, והעסקן האמריקאי שמעון ליבוביץ ממונרו שנעצרו על ידי ה-F.B.I, ממשיכה להתפתח - בית המשפט סירב אמש (ב') לשחרר את ליבוביץ' בערבות, והוא נותר במעצר.

שמעון ליבוביץ הובא אתמול (שני) לבית המשפט בניו יורק לדון האם ישוחרר בערבות עד המשפט. כאמור, בית המשפט דחה את הבקשה וקבע כי ליבוביץ' יישאר במעצר עד תום ההליכים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי פרקליטיו של ליבוביץ חשבו בתחילה שליבוביץ הוא התיק הקל בפרשה, ולכן עתרו לבית המשפט בתקווה לראות האם ישחררו אותו, ובכך לנסות לעתור אף לטובת גולדברג, מה שכנראה ירד כעת מהפרק.

בכל מהלך המשפט שהחל בשעה 14:00 בצהריים (שעון ניו יורק), העתירו חבריו של ליבוביץ' בתפילה באהל אדמו"רי בית סאטמר במונרו. בנוסף, במודעות שפרסמו תתת הכותרת "הנה יום הדין" נכתב כי הפילו אותו ואת שותפיו נגד רצונו "ולכן לא נשב בחיבוק ידיים ונתפלל לשלומו". שמו לתפילה - שמעון בן רחל, פורסם בכל ריכוזי החסידות במודעות ענק.

כזכור, כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', השניים מואשמים בתכנון חטיפה בתשלום לצורך כפיית נתינת גט. בנוסף, במהלך השיחות ביניהם הם אף התבטאו כי יש "להרוג" את סרבן הגט, על מנת למנוע ממנו לבטל תוקף הגירושין.

כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', העצור השלישי שנעצר הוא בנימין גוטליב, המשמש כיד ימינו של הרב משה אליעזר בלום, נכד האדמו"ר מקאשוי זצ"ל ומי שמוכר במונסי כ'סיקסא רב', על שם בית הכנסת בשם 'סיקסא' הפועל בהנהגתו.

המודעה לתפילה בקרית יואל מונרו
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היהדות דרכיה נעם ושלום. החרדיות דרכיה ונתיבותיה.......  (ל”ת)


  • כשהחינוך הוא.......כל השחתה ומידה שפלה יכולה להתאים. (ל”ת)


 2. התפילות.לאאאא עזרו  

  חוזר בשאלה

  • תפילות לא עוזרים לפושעים, שאצלם התורה לא מעלה ולא מורידה, ובראשם משה אליעזר בלום שר"י (ל”ת)


 3. "" אכזבה מרה""  


 4. אהרן גולדברג  


  • אהרון גולדברג - רודף נקודה (ל”ת)


 5. תפילת בסאטמר  

  אני

 6. שאלה שלימה על כל הגיטין...  (ל”ת)


 7. לייבוביץ יושב בשביל שבשמים עונשים אותו על המעשים שפגע באנשים בזריקת אבנים על זוג צעיר שהתחתנו בעטרת מאיר צבי. ילך לבקש מחילה מכל אלה שציער בפוליטיקא ש  


 8. לבוביץ  


 9. הפושע הגדול כאן הוא משה אליעזר בלום שם רשעים ירקב, אשר כבר שנים עוסק בזבל הזה, חטיפות וכו'  (ל”ת)


;