1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

ה'מועצת' דורשת: חוק לשימור הסטטוס קוו

במכתב שנשלח על ידי מזכיר ה'מועצת' לחברי הכנסת של אגודת ישראל, הם נדרשים לפעול בשורה של נושאים ובראשם שימור הסטטוס קוו בנושא השבת
משה ויסברג, י"ט אלול תשע"ו 22/09/2016 14:28

מועצת גדולי התורה אגודת ישראל מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל

החלטות דרמטיות של מועצת גדולי התורה: בהמשך לישיבת ה'מועצת' שנערכה השבוע, שלח מזכיר המועצת הרב מרדכי שטרן מכתב לחברי הכנסת של אגודת ישראל, בו הוא מורה להם את החלטות האדמו"רים בנושאים שעלו על הפרק.

לגבי נושא השבת ניתנה האמירה המשמעותית ביותר, הח"כים מתבקשים לחוקק חוק שעל פיו הסטטוס קוו הקיים מזה עשרות בשנים ולפיו מתנהלים כל ענייני הדת והיהדות על ידי זרם הרבנים האורתודוכסי - חייב להישמר כפי שהיה.

אחרת, נכתב, "היהדות החרדית לא תוכל לשתף פעולה עם הממשלה".

לגבי נושא החינוך מתבקשים הח"כים לפעול להקמה של מועצה עצמאית למוסדות החינוך החרדיים כדוגמת המועצה להשכלה גבוהה באוניברסיטאות, על ידי חקיקת חוק בנושא "כדי שנוכל לחנך את צאצאינו על טהרת הקודש".

דבר נוסף נדרש - לעשות את כל הדרוש שלא תגרע עצמאות מוסדות הפטור כפי שהיה כל השנים, וכן למנוע בכל הדרכים את התערבות משרד החינוך בניהול המוסדות החרדיים.

המכתב השלישי עוסק ביצירת פתרונות למצוקת הדיור החרדית והח"כים מתבקשים לפעול בנושא זה בכל הכוח.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם הבנות היושבות בבית  

  נחמה

  • למשל לגבומר מירון במוצ"ש ידחו הרעבעס' החגיגות לסוף יום א. לבטל את החילולי שבת שהמשטרה מד"א סדרנים ספקים צריכים לעשות למענם.......... (ל”ת)

   צביעות זה איכס'.

 2. הלכה כדברי חז"ל בתלמוד הירושלמי מסכת דמאי פרק חמישי דף כג' עמוד א' הלכה ח'  

  אין הלכה כדבריהם

;