י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

צפו: קהל רב השתתף בהילולת בעל ה'חוקי חיים'

קהל רב השתתף בהילולת בעל ה'חוקי חיים' משומרי אמונים בשילוב ציון 75 שנה לייסוד ישיבת שומרי אמונים, בהשתתפות ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב"מ אזרחי, ר"י מיר הגר"א פינקל, האדמו"רים מפינסק קרלין ופשיסחא, רבנים אישי ציבור וקהל רב

צפו: קהל רב השתתף בהילולת בעל ה'חוקי חיים'

מעמד רווי הוד התקיים ביום חמישי ה' אלול, יומא דהילולא הרביעי של האדמו"ר משומרי אמונים זצוקללה"ה, בהיכל הישיבה שנוסדה ע"י בעל השומר אמונים זצוק"ל ובנו בעל ההילולא זצוק"ל בקרית שומרי אמונים בירושלים.

המעמד שילב את סעודת ההילולא עם ציון 75 שנים ליסוד הישיבה הק' העומדת כיום בכותל המזרח של הישיבות החסידויות בארה"ק, ומעמד חלוקת תעודות הוקרה לתלמידים שעמדו בכור המבחן ונבחנו על עשרות ומאות דפי גמרא בהצלחה ובידיעה ברורה.

טרם תחילת המעמד הוצגה תערוכה ובה תמונות רבות חלקם נדירות שנחשפו במעמד לראשונה, וסקרו את שבעים וחמש שנות הישיבה, כאשר המשתתפים עמדו נפעמים למראה תמונות אלו, בהם גדולי ישראל בביקורם בישיבה, תמונות מהיכל הישיבה משנים עברו, ועל כולם הרבי זצ"ל בביקוריו בישיבה בעת סדרי הלימוד ובמעמדי חלוקת פרסים.

את הערב הנחה בטוב טעם הרב נחמן גרוסמן שתיאר את הקשר החזק של האדמו"ר זצ"ל בעל ההילולא עם ישיבתו ועל הדגש הגדול שהשקיע בתלמידים ובידיעת התורה שלהם.

בהמשך הערב תיאר הרה"ח ר' מרדכי יצחק שפיצר מזקני החסידים את ימי הבראשית של הקמת הישיבה, בבחינת והיה ראשיתך מצער ועל הקשיים הגדולים שעמדו לפתחו של הרבי זצ"ל מחד, ומאידך על ההשקעה המרובה שנתן את כל מאוויו וכוחותיו להצלחת תלמידי הישיבה, בפרט באותם ימים כשרובם היו שרידי חרב ניצולי השואה האיומה שעלו ארצה ללא קרוב ומודע והרבי זצ"ל השכיל להבין שבאם לא תוקם ישיבה ראויה שתקבל אותם בין כותליה ותלווה את התלמידים ברו"ג הרי שהאופציה השניה היא להגיע לאחד הקיבוצים שעשו שמות בנשמות ישראל באותם ימים.

לאחמ"כ עלה הרה"ח ר' ישראל שפיצר שיחי' שסיפר על קורות הישיבה לפני כ- 30 שנים בעת שלמד בה, תוך אזכור רגעים מרטיטים מחיי הרבי זצ"ל ועל הקשר שלו עם הישיבה כשהוא שם על לבו כל פרט ופרט של הבחורים הן ברוחניות לגבי ההישגים שלהם תוך שהוא דורש שאיפות ומטרות ובחינות של אלפי דפי גמרא בע"פ והן בשימת לב לכל פרט ופרט בפן הגשמי, כשהוא מציין שבעת שהקימו את בניני הישיבה הנוכחים סיפר לו הרבי זצ"ל שלא יכול היה לתת תנומה לעפעפיו מחמת וטרם הוסדרה שם מערכת מיזוג אויר לטובת התלמידים. וגם לרבות לאחר שסיימו את משנת תלמודם בישיבה המשיך הרבי זצ"ל בעינא פקיחא את הקשר עם כל תלמיד ותלמיד ואף לאחר שנישאו היה עומד בקשר איתם לשמור את דרך החיים ולסייע להם בכל העניינים הן ברוחניות והן בגשמיות. לאחמ"כ התקיים סיום מסכת ע"י בנו הבה"ח כמר יעקב שפיצר.

ברוב קשה האזינו הנוכחים לדברי הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי ראש ישיבת עטרת ישראל, שכיבד בנוכחותו את האירוע וקרא לתלמידים להתחזק בלימוד התורה והביע את שמחתו על הזכות להשתתף בשמחת גומרה של תורה וחלוקת תעודות לתלמידים שנבחנו עשרות ומאות דפי גמרא.

את המשא המרכזי נשא ראש הישיבה הרה"ג רבי אהרן גלדצהיילר שהעלה זיכרונות והנהגות מימי חייו של זקנו בעל ההילולא זצ"ל ועל הקשר שלו עם תלמידי הישיבה והעלה על נס את התמסרותו לכל תלמיד ותלמיד, ועל הזכות הגדולה שיש לנו כיום בבחינת מה זרעו בחיים אף הוא בחיים ועיקר תולדותיהם שם צדיקים תורה ומעשים טובים ובוודאי גם כיום עומד מלמעלה ומשפיע שפע רב לישיבה ולמרות כל הקשיים העומדים בדרכם של תלמידי הישיבה ב"ה זוכים אנו לראות פירות מבורכים הן בכלל בהתרחבות הישיבה והן בפרט בכל בחור ובחור שהישיבה משקיעה בחינוכם והגדלת הישגיהם.

את תעודות ההוקרה לתלמידים שזרעו בדמעה ובאו לקצור ברינה, חילקו רמ"י הישיבה. האירוע הסתיים בשעת לילה מאוחרת ולוותה בשיר וזמר ע"י חברי מקהלת מלכות.

באירוע השתתפו האדמו"ר מפינסק קרלין, האדמו"ר מפשיסחא, רה"י הגר"נ נוסבוים, ראש ישיבת מיר הרה"ג ר' אליעזר יהודה פינקל, הרב אהרן רוז רב ביה"ח ביקור חולים, חכמי ורבני הישיבה, רבנים חשובים ואישי ציבור.שומרי אמונים הילולא ישיבה הרב אזרחי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד