1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כתב אישום מתוקן נגד נהג 'אוטובוס המוות' חיים ביטון

כתב אישום מתוקן הוקרא היום (חמישי) בבית המשפט נגד נהג "אוטובוס המוות", חיים ביטון, על גרימת מוות ברשלנות ל-6 נוסעי קו 402, ופציעתם של הנוסעים האחרים
אלי שלזינגרכ"ו אלול תשע"ו 29/09/2016 18:22

יונתן זינדל, פלאש 90 נהג "אוטובוס המוות" חיים ביטון (יונתן זינדל, פלאש 90)

אוטובוס המוות: כתב אישום מתוקן הוקרא היום (חמישי) בבית המשפט נגד הנהג חיים ביטון, על גרימת מוות ברשלנות ל-6 נוסעי קו 402 ובין השאר פציעת הכלה שרה שפרלינג. בכתב האישום המתוקן נוספה עבירה שמבטאת את הפציעות של הנוסעים.

כזכור, בתאונה המחרידה נהרגו יעקב חשין ז"ל (27), שהיה בדרכו לפגישת שידוך. ישראל וינברג ז"ל (26), שנסע לחתונת בן דודו. חנה פרנקל ע"ה (23) שהייתה בדרכה לחגוג יום נישואין שני עם בעלה, שנפצע באורח קל. לוי יצחק אמדדי (17) מיבנאל, לאה מלמוד ע"ה (61), ואהרן מרדכי כהן ז"ל (18) מירושלים.


זירת התאונה. צילום: מדברים תקשורת

על פי כתב האישום, נהג האוטובוס, חיים ביטון, יכול היה להבחין במשאית, לראשונה, ממרחק של כ-840 מטרים לכל הפחות. ביטון לא הבחין במשאית מבעוד מועד והמשיך בנסיעתו הרגילה. הנהג סטה לשוליים ועדיין לא הבחין במשאית.

באיחור ניכר, כשהאוטובוס מצוי במרחק של כ-30 מטר לערך מהמשאית הבחין הנהג במשאית, רק אז הסיט את האוטובוס חזרה לנתיב הימני אך היה זה מאוחר מדי - הוא פגע במשאית עם חלקו הימני קדמי של האוטובוס בחלקה האחורי שמאלי של המשאית ובמנוף הממוקם שם.

כתוצאה ממהירות הנסיעה של האוטובוס ועוצמת ההתנגשות, המשיך האוטובוס להתקדם, תוך שחלקה האחורי שמאלי של המשאית והמנוף חודרים לתוך צדו הימני של האוטובוס. כתוצאה מכך, הדופן הימנית של האוטובוס התעוותה, נדחפה לאחור ובחלקה נהרסה לחלוטין וחלק מהמושבים בצד ימין של האוטובוס נעקרו ממקומם.

כתוצאה מהתאונה, נדחף חלקה האחורי שמאלי של המשאית שמאלה לתוך הנתיב הימני, חלקה הימני קדמי של המשאית נדחף ימינה ונתקע במעקה הבטיחות. חלק מהמטען שהיה על המשאית נפל בצד ימין ובצד שמאל של המשאית.

בתאונה נפגעה הנוסעת שרה שפרלינג באורח קשה בידה הימנית שנקטעה ברובה וברגלה הימנית שרוסקה. שרה, שהייתה אמורה להתחתן מספר שבועות לאחר מכן, עברה מספר ניתוחים לאיחוי הפציעות, אושפזה בבית החולים אסף הרופא למשך כ-6 שבועות, מחציתן במחלקה לטיפול נמרץ לאחריהן הועברה להמשך שיקום בבית החולים תל-השומר. חצי שנה לאחר מכן, נפצע חתנה קובי קסטלניץ בתאונת דרכים בירושלים, אך בחסדי שמים נפצע באורח קל בלבד.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;