1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

נתניהו: "ארגון בצלם קיקיוניים והזויים"

ראש הממשלה תקף בחריפות את התנהלות הארגון והודיע כי יפעל לבטל את האפשרות לעשות 'שירות לאומי' במסגרתו
יעקב גרודקה, י"ד תשרי תשע"ז 16/10/2016 00:55

קובי גדעון - לע"מ נתניהו באו"ם. צילום: קובי גדעון - לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בחריפות את ארגון 'בצלם' - זאת בעקבות השתתפותו בשבוע בעבר בדיונים שהתקיימו באו"ם, שם הסית הארגון נגד ישראל ודרש למנוע את "הכיבוש הישראלי". מאוחר יותר הערב הודיע נתניהו כי יפעל למנוע מארגונים כמו 'בצלם' זכאות לבני שירות לאומי.

"בדיון שהתקיים אתמול במועצת הביטחון של האו"ם הצטרפו ארגוני 'בצלם' ו'ידידי שלום עכשיו בארה"ב' למקהלת ההכפשות נגד ישראל, ומחזרו את הטענה השקרית ש"הכיבוש וההתנחלויות" הם הסיבה לסכסוך", כתב נתניהו בפייסבוק.

לדבריו, "האמת היא שהפלסטינים תקפו את ישראל במשך כ-50 שנה, לפני שהייתה התנחלות אחת. הם ממשיכים לתקוף את ישראל מרצועת עזה, גם אחרי שיצאנו ממנה לחלוטין. הם תוקפים אותנו מיהודה ושומרון, תוך שהם דורשים לא רק את השטחים הללו, אלא גם את זכות השיבה ליפו, עכו וחיפה. את התביעות הללו הם מגבים בהסתה רצחנית שמכוונת אלינו מיום הקמת המדינה".

"העובדות הללו מוכיחות כי שורש הסכסוך איננו "הכיבוש וההתנחלויות", אלא הסירוב הפלסטיני המתמשך להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם", הוסיף ראש הממשלה, "יו"ר 'בצלם' הפציר אתמול במועצת הביטחון לפעול נגד ישראל. מה שהארגונים הללו לא מצליחים להשיג בבחירות דמוקרטיות בישראל, הם מנסים להשיג על-ידי כפיה בינלאומית. זהו מעשה לא ראוי".

נתניהו סיכם: "בדמוקרטיה הישראלית באים לידי ביטוי גם ארגונים קיקיוניים והזויים כמו 'בצלם'. אבל רוב הציבור יודע את האמת. אנו נמשיך להגן על הצדק ועל המדינה שלנו מול כל הלחצים הבינלאומיים".

כאמור, מאוחר יותר נמסר מלשכת רואה"מ כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו יפעל עם תחילת מושב הכנסת לשינוי חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי בשורות ארגון 'בצלם', רה"מ נתניהו שוחח גם הערב בנושא עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן", עוד נמסר כי "רה"מ נתניהו פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון רה"מ נתניהו לעשות".

יו"ר הקואליציה חה"כ דוד ביטן אמר כי "על פי בקשתו של ראש הממשלה בכוונת הליכוד לפעול בפתיחת מושב החורף כדי למנוע מארגונים כמו בצלם זכאות לבני שירות לאומי. ארגון זה כמו דומיו חותרים תחת מדינת ישראל וחיילי צה"ל והגיע הזמן לפעול נגדם במלוא הכוח".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;