1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

לפיד: האתרים החרדים יצרו את משבר הכותל

יו"ר "יש עתיד" נשא הבוקר נאום אודות בית המשפט העליון, והאשים את האתרים החרדים בכך שיצרו את משבר הכותל - לאחר שכבר הושגה הסכמה
יעקב גרודקהכ"ד תשרי תשע"ז 26/10/2016 11:54

מרים אלסטר, פלאש 90 יאיר לפיד, צילום: מרים אלסטר

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, נשא היום בכנס פורום קהלת למדיניות, נאום בו האשים את האתרים החרדים ביצירת "משבר הכותל" סביב הקצאת רחבת הכותל לרפורמים במשבר הכותל.

לפיד הציג בנאומו את עמדתו לגבי מקומו של בית המשפט העליון, והתייחס לפרשת הכותל המערבי: "המריבה הפוליטית המושלמת: הפוליטיקאים מדברים, והצד השני יושב עם פלסטר על הפה. פעם אחת בשנה האחרונה, פעם אחת, השתחררה תגובה אחת של השופטת נאור. לא תגובה מתוכננת, אלא רק תסכול שכבר לא מצא דרך להישאר מתחת למכסה.

"זה היה כשבפעם המי-יודע-כמה היא גילתה שחזר אל שולחנה מתווה הפשרה בכותל המערבי בין המדינה לבין הרפורמים והקונסרבטיבים. הגיעו לפשרה. מצאו את דרך האמצע ההגיונית והמתונה בין כל צרחות הקיצוניים. סגרו, חתמו, הודיעו ליהדות העולם שיש פתרון. אחרי כל זה, שני אתרי אינטרנט חרדים הקימו מהומה, וכולם נבהלו מעצמם, נבהלו מזה שהשלטון הישראלי לרגע אחד, לרגע קטן אחד, התנהג באמת כמו שלטון, הודיעו שהכל מוקפא והחזירו את העניין לבית המשפט.

"כשהשופטת נאור גילתה ששוב זה מונח על שולחנה, ששוב אומרים לה "שיש מחלוקות" על מה שהיה סגור וגמור וחתום, היא לא הצליחה להתאפק ואמרה בדיון: "הדברים נסחבים עד בלי קץ ועד בלי גבול. אילו מחלוקות?" היא שאלה, "עשו מתווה, עשו תקנות - מה זה מחלוקות? למה לא מסיימים את העניין הזה?" והיא הוסיפה שהעניין מועבר לדיון משפטי, "כדי השופטים יוציאו (להם) את הערמונים מהאש." בול! זה בדיוק העניין. הם לא רוצים שבית המשפט יפתור להם בעיה. הם לא רוצים שבית המשפט יפסוק הלכה. הם רוצים שבית המשפט – סליחה, תיקון, הם מאלצים את בית המשפט – לפתור להם בעיה פוליטית. הם עלו על שיטה. על הטריק הפוליטי המושלם".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זעקת אלי ישי ומרן הרב עמאר פעלה יותר מהכל  (ל”ת)


  • יאיר איש הגון. אינו חרדי. לא נצביע לו. (ל”ת)


 2. שומרים על תורתו יתברך בגאון, ראש ממשלה רק אם ישכיל לכבד את השבת  

  עבד ה'

 3. האתרים החרדים לא משרתים את ציבורם בגרוש במקום לקדם אותו ולפתןוח אותו הם יוצרים גטו  (ל”ת)


 4. זה גם בגלל שעדיין מלמדים את לימודי ביקורת המקרא באוניברסיטאות  (ל”ת)

  זה לא רק העניין של האתרים החרדים

 5. בזכות מרן הרב מאזוז  (ל”ת)

  א

;