י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024

התקשורת בהלם: טראמפ בדרך לזכות בנשיאות • מתעדכן לייב

לא מסוגלים להירדם בלי לדעת מה הצביעה פלורידה? מי ניצח בסקר CNN? ומי יוכתר כנשיא או נשיאה בארה"ב? הישארו עמנו! • 'בחדרי חרדים' עם עדכונים שוטפים לאורך כל הלילה, פרטים פיקנטיים ושאר ירקות • ואל תשכחו לרפרש

התקשורת בהלם: טראמפ בדרך לזכות בנשיאות • מתעדכן לייב

עשרות מיליוני אמריקנים הצביעו במהלך היממה האחרונה ועודם מצביעים בעשרות אלפי קלפיות ברחבי ארה"ב, בבחירות הצבעוניות והתוססות ביותר שידעה המדינה החזקה בעולם אי פעם.

שני המועמדים לנשיאות, הילארי קלינטון הדמוקרטית ודונלד טראמפ הרפובליקני, הצביעו מוקדם יותר היום בניו יורק. שניהם נערכים לצפות בתוצאות.

מהשעה 1 ואילך צפויים להתחיל להתפרסם סקרים ומדגמים שונים. בהמשך לקראת בוקר יהיו תוצאות האמת הסופיות ויוכרז הנשיא ה-45 של ארה"ב.

6:56 טראמפ מנצח רשמית גם בג'ורג'יה. למעשה הוא כנראה הנשיא הבא של ארה"ב. תודה שהעברתם איתנו לילה לבן ומרתק. עם פרסום התוצאה הרשמית נעדכן אתכם כמובן.

6:06 קליפורניה ו-55 נציגיה הולכים לקלינטון כצפוי. זה לא מונע ממרבית כלי התקשורת בעולם להכריז שטראמפ בדרך לניצחון, אחרי שפלורידה נופלת בחיקו סופית.

5:46 קלינטון מצילה את הכבוד האבוד ומנצחת כנראה בוירג'יניה הדמוקרטית. טראמפ זוכה במדינת המפתח צפון קרוליינה. השעון של ניו יורק טיימס מצביע על 93% שטראמפ הנשיא.

5:30 טראמפ לוקח את אוהיו ו-18 אלקטוריה. המספרים: 167 לטראמפ, 109 לקלינטון שמצייצת "תודה לצוות איך שלא ייגמר הלילה". יום הדין של הסקרים.

5:01 לואיזיאנה ו-8 אלקטרויה לטראמפ, קונטיקט וה-7 שלה לקלינטון. מונטנה וה-3 שלה של טראמפ שמחזק את אחיזתו במדינת המפתח אוהיו ומוביל ב-3% בצפון קרוליינה. כרגע מספר האלקטורים 139-104 לטובת טראמפ.

4:41 נקודת האור היחידה לקלינטון מגיעה מפנסילבניה, שם היא מובילה בכ-20% אחרי ספירת חמישית מהקולות. בשאר המתנדנדות היא בצרות: פלורידה כנראה של טראמפ, כך גם אוהיו וג'ורג'יה, הוא מוביל בצפון קרוליינה ובוירג'יניה. ניו המפשייר ומישיגן שנחשבו דמוקרטיות פתוחות לחלוטין.

4:40 הפרשנים מתחילים לאכול כובעים. המחוגה המפורסמת של ניו יורק טיימס שנתנה לקלינטון 90% לנצח בתחילת הערב עוברת לצד של טראמפ.

4:13 טקסס של טראמפ, שמוביל כרגע באלקטורים 128-97

4:02 דרום וצפון דקוטה, ויומינג, נברסקה וקנזס לטראמפ. לפי CNN קלינטון מובילה 97-84 באלקטורים. כולל ניו יורק ששווה 29.

4:01 כצפוי, ניו יורק של קלינטון.

3:47 טראמפ פותח פער משמעותי בפלורידה עם ספירת 91% מהקולות, הסטטיסטיקאי נייט סילבר - אם טראמפפ לוקח את פלורידה, רוב הסיכויים שהוא נשיא.

3:32 אלבמה שולחת את 9 אלקטוריה לטראמפ. במישיגן נפתחה הספירה עם קרב צמוד. 68-66 באלקטורים לטובת קלינטון לפי CNN.

3:25 הישג ראשון לדמוקרטים בסנאט - לקחו את המשבצת של אילינוי, עדיין לא מספיק בשביל רוב. מנגד, מרקו רוביו הרפובליקני לוקח את פלורידה, מדינת הבית שלו. עוד בסנאט: מרילנד וקונטיקט לדמוקרטים, אוקלוהמה לרפובליקנים.

3:20 טנסי מביאה לטראמפ 11 אלקטורים נוספים.

3:17 כמה פלורידה יכולה להיות צמוד? קבלו תוצאה מדהימה לקראת סוף הספירה

3:00 מדגמים נוספים: מיזורי, טנסי, מיסיסיפי ואוקלוהמה לטראמפ. ניו ג'רזי, דלוואר, אילינוי, מסצ'וסטס, רוד איילנד, קולומביה ומרילנד לקלינטון. מובילה כעת 68-48 באלקטורים, אך ללא הפתעות מיוחדות.

2:53 דרום קרוליינה שולחת 9 צירים לטראמפ, שעומד על 33 מול ה3 של קלינטון. במקביל, קלינטון פותחת פער 3% בפלורידה עם ספירת 75% מהקולות.

2:41 רוב פורטמן הרפובליקני ניצח במירוץ לסנאט באוהיו, אם תומכיו הצביעו גם לטראמפ אז מדינת המפתח הזו עשויה להכריע את המירוץ.

2:36: מתוך כלל הקולות שנספרו עד כה, טראמפ קיבל יותר מ-3 מיליון, קלינטון כ-2.5. פלורידה עוברת מצד לצד. כרגע עם ספירת כמחצית הקולות טראמפ מוביל באחוז.

2:30: מדגם נוסף: מערב וירג'ינה שולחת כנראה 5 אלקטורים לטראמפ. תיקו באוהיו וצפון קרוליינה.

2:23 אחרי ספירת אחוז ראשון בוירג'יניה החשובה - טראמפ מוביל עם 52% לעומת 42% לקלינטון. קרב צמוד בטירוף בפלורידה שעובדת מיד ליד.

2:12 דרום קרוליינה וקנטאקי שלחו נציגים רפובליקנים לסנאט. ורמונט הדמוקרטית שלחה נציג דמוקרטי.

2:08 דרמה: FOX מדווח כי מספירת 2% מהקולות בפלורידה טראמפ מוביל עם 60%.

2:06 ב-15 מערכות הבחירות האחרונות בחרו תושבי מחוז ויגו באינדיאנה את הנשיא המנצח. הפעם הם הלכו על טראמפ. האם הרצף נהרס?

2:04 הפערים באינדיאנה וקאנטקי בלתי מחיקים. 19 נציגים לטראמפ. 3 ראשונים לקלינטון מורמונט הקטנה והדמוקרטית.

1:59 לדוברי האנגלית, אלו זמני סגירת הקלפיות בשעון ארה"ב:
6 p.m. - Indiana, Kentucky
7 p.m. - Alabama, Florida, Georgia, New Hampshire, South Carolina, Vermont, Virginia
7:30 p.m. - North Carolina, Ohio, West Virginia
8 p.m. - Connecticut, Delaware, D.C., Illinois, Kansas, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, New Jersey, North Dakota, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, South Dakota, Tennessee, Texas
8:30 p.m. - Arkansas
9 p.m. - Arizona, Colorado, Louisiana, Minnesota, Nebraska, New Mexico, New York, Wisconsin, Wyoming
10 p.m. - Idaho, Iowa, Montana, Nevada, Oregon, Utah
11 p.m. - Alaska, California, Hawaii, Washington

1:43 הדמוקרטים לא שוכחים את המטרה הנוספת הערב - שליש מהסנאט (34 סנאטורים) עומדים לבחירה, מתוכם 24 רפובליקנים (מתוך 54) הדמוקרטים מקווים להשיג רוב. גם כאן, לפי ספירת 2% מהקולות, המועמדים הרפובליקנים בקנטאקי ואינדיאנה מובילים בבטחה.

1:33 דיווח: ירי סמוך לקלפי בקליפורניה. תחנת הקלפי נסגרה, ככל הנראה שיש במקום שני נפגעים.

1:21 סקר CNN: אינדינאנה ו-11 האלקטורים שלה הולכים בינתיים לטראמפ עם כ-70%.

1:11 סקר CNN: תוצאה בקנטאקי - יותר מ-65% הצביעו לטראמפ שיקבל כנראה את 8 האלקטורים שלה. לא נתון מפתיע.

00:54 מקבץ עדכוני תקשורת:
חדשות 2: ‏דיווחים על תקלות ושיבושים בקלפיות במספר מדינות בארה"ב בהן קולורדו, יוטה, צפון קרוליינה ונבאדה.
ערוץ 10: ‏בצפון קרוליינה הגישו עתירה להאריך את ההצבעה במחוז דורהאם בעקבות תקלות במערכות ההצבעה
‏סקר סי.אן.אן: 70% מהמצביעים עד כה הם לבנים, 12% שחורים.
ערוץ 2: ‏נתונים בקרב מצביעים אפרו-אמריקנים: 87% מהם הצביעו לקלינטון, רק 8% לטראמפ

00:51 בלייקווד עסקים כרגיל: מתיבתא לונג ביץ' מקיימת דינר עם לב לאחים. הראש ישיבה ישתתף במסירות נפש וקורא לכל אחד מהתלמידים להגיע. בנוכחים: הרבנים אורי זוהר ולייזר סורוצקין.

00:41 ונפתח בעדכון תורני: ראש רשת הכוללים יששכר באוהליך הגר״א וייסבורד נצפה הערב מצביע בקלפי במונסי, ניו יורק.בחירות דונלד טראמפ הילארי קלינטון ארצות הברית נשיא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד