1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

מכניס האורחים מהדסה שחבק בת: "נמשיך להיות בבית החולים"

כשהוא עם צמיד על ידו הודה האב הנרגש הרב יצחק פרץ לצוות הרפואי הדסה עין כרם אשר ליוו אותם באופן אישי בכל זמן לידת בתם הבכורה לאחר כמעט שלושים שנה. בני הזוג מכניסי האורחים הבטיחו: נמשיך להיות בשבתות בבית החולים
משה ויסברגכ"א חשון תשע"ז 22/11/2016 16:14

הרב פרץ שחבק בת הרב יצחק מאיר פרץ האב הנרגש היום בצהריים. צילום: דוברות הדסה

לידת הבת הבכורה לבני הזוג הרב יצחק וסימה פרץ, משפחת החסד הידועה מבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, לאחר כמעט שלושים שנה, ריגשה את העולם היהודי כולו.

עם היוודע הבשורה המשמחת שפורסמה לראשונה ב'בחדרי חרדים', היא נפוצה בקרב הציבור החרדי בארץ ובעולם בתוך זמן קצר. וכן, בתוככי בית החולים, שם מספרים כי "בכל מחלקה הורגשה השמחה באוויר".

מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, פגש את הרב יצחק פרץ, אשר עונד על ידו את "צמיד" האב הטרי המורשה להיכנס לתינוקיה, ובירך אותו בהתרגשות.

"מעשי החסד שלכם עבור כל כך הרבה מטופלים ומשפחותיהם לאורך השנים - לא נפלו על אוזניים ערלות" התייחס המנכ"ל לתפילות הרבות לישועתם, "אני בטוח כי כולם ככולם בירכו אתכם לא אחת וקיוו כי תזכו לאושר כזה גדול, ולא בכדי הבשורה משמחת אותנו ההדסאים והמטופלים – בכל מחלקה בבית החולים. אתם בחרתם לממש הלכה למעשה את החזון המקראי, שהוא החזון ההדסאי, של נתינה וחמלה כלפי כל אדם".

האב פרץ, יחד עם מנכל הדסה, פרופ זאב רוטשטיין. צילום: דוברות הדסה
האב פרץ, יחד עם מנכל הדסה, פרופ זאב רוטשטיין. צילום: דוברות הדסה

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, אשר מכיר את בני הזוג מקרוב ופועל עמם לאורך שנים רבות מידי שבת ללא הפסקה, אמר להורים המאושרים כי שמחתם הינה הבשורה הגדולה ביותר שיצאה מכותלי בית החולים. "אין לתאר ואין לשער את האושר שחשים כעת כל מי שביקרו ולו פעם אחת בשבת בבית החולים – כולם נקשרו בכם ובמעשיכם, והייתם ונותרתם הסמל והדוגמא למסירות והתנדבות. אין זה מקרה שהלידה התרחשה בשבוע בו קוראים אנו על זכותם של אברהם ושרה להיפקד בזכות מצוות הכנסת אורחים".

האב הנרגש ביקש להודות לפרופ' נרי לאופר בבית החולים הדסה עין כרם ולכל צוות הרופאים אשר טיפלו בבני הזוג. "תודה מיוחדת לד"ר שלומי יהלומי אשר ליווה אותנו באופן אישי והיה נכון לכל שאלה או פנייה, לאורך כל שעות היממה, זמין עבורנו בטלפון האישי ומלא רצון לעזור".

הרב קליין ביקש מבני הזוג כי ימשיכו לשהות בשבתות וחגים בביה"ח הדסה עין כרם כמו שעשו זאת ברציפות במשך 25 שנה, וימשיכו להקרין מאורם וממעשיהם על כל באי בית החולים. ההורים המאושרים אמרו כי אכן כך יהיה ופעולות ההתנדבות תמשכנה כסדרן.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תודה לה' !  

  יוסי

 2. 1000 דולר לשבת,אברך מישיבת מיר עזב את הגוב כשבאו לו ילדים  (ל”ת)


  • תמשיך לבלבל את המוח 

   בחור מהדסה

 3. הבעלים של החסד הם חסידי סאטמר מחוץ לארץ  (ל”ת)


  • אכן הם דואגים לאוכל. אבל מי שמארח 

   פריד

  • הרב לייבל הנדלר הוא חסיד וויזניץ מונסי והתורם המרבי שלו במשך שנים ארוכות היה איש עסקים מישראל לא קשור לסאטמר בכלל!!  


 4. מזל טוב למשפחת פרץ היקרים להולדת הבת  

  יוסף

 5. יצא לי להיות שבת בהדסה וראיתי במו עיני אנשי חסד שא"א לתאר במילים המון מזל"ט ושפע של נחת  (ל”ת)

  אנונימי

 6. אשכנזים דוחים תפסיקו גם את החסד שלהם לייחס לחסידות שלכם  (ל”ת)

  כ

  • טיפש עם תואר!! נראה אותך עונה שלום לזולת ... מפגר!! (ל”ת)


 7. ר יצחק היקר!!! מזל טוב הרבה נחת! הזורעים בדמה ברנה יקצורו כולנו שמחים בשבילך  (ל”ת)


;