ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024

סמוך לביתר: נעצר ערבי שתועד מצית חורש

בתצפית של רשות הטבע והגנים זוהה ערבי מחוסאן מנסה להבעיר אש סמוך לביתר, אך האש כובתה והוא נלכד

צילום השריפה בחיפה: אהרן ברוך ליבוביץ'
צילום השריפה בחיפה: אהרן ברוך ליבוביץ'

תושב כפר חוסאן תועד כשהוא מצית חורש טבעי בפארק סמוך לביתר עילית, ולאחר מרדף של כלל כוחות הביטון - הוא נעצר עם חזרתו לכפר מגוריו, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

מדינת ישראל נמצאת בעיצומו של גל שריפות שכבר כילה למעלה מ-11,000 דונם יער וחורש טבעי, ב-58 אירועי שריפות יער. עשרות אלפי תושבים נאלצו להתפנות מבתיהם מחשש לחייהם ולעבור למקום מבטחים מפני השריפות שאיימו לכלות בתי מגורים ועוד. מאות אזרחי ישראל ברחבי הארץ חזרו הביתה ומצאו כי ביתם וכל רכושם עלה באש.

בסמוך לביתר נעצר ערבי שתועד מצית חורש


משטרת ישראל מפקדת על מכלול אירועי שריפה בכל רחבי הארץ תוך הפעלת כוחות נרחבים באוויר וביבשה, בשיתוף פעולה הדוק עם לוחמי האש וגופי הביטחון לכיבוי השריפות מחד ולמניעת הצתות נוספות מאידך, זאת תוך הסתייעות בכוחות בינלאומיים שהיטו שכם ובאו לסייע במאמצי הכיבוי לטייסת הכיבוי הישראלית.

תצפית של רט"ג (רשות הטבע והגנים) זיהתה בבוקר שבת חשוד בפארק בגין הסמוך לביתר עילית, בעודו מצית חורש טבעי במטרה לחולל שריפה נוספת בישראל. פקחי הסיירת הירוקה דיווחו באופן מיידי לחפ"ק משטרת ישראל בנווה אילן שמפקד על הזירה. כוחות משטרה בשילוב זרועות עם גורמי ביטחון וחירום נוספים החלו באופן מיידי במרדף במטרה להביא למעצרו של החשוד שהחל להימלט וכמובן לכבות את הדליקה.

כוחות גדולים של משטרה וצבא הוזנקו למקום תוך שימוש, בין היתר, גם באמצעים טכנולוגיים. כעבור זמן קצר נעצר החשוד עם חזרתו לכפרו על ידי לוחמי חטיבת עציון. החשוד, בן 44 תושב הכפר חוסאן, הובל לחקירה במשטרת ישראל.

במשטרה קוראים להנהגה הערבית כולה, בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית, לגלות אחריות בימים אלו, לגנות ולהוקיע כל פגיעה אשר מסכנת חיי אדם באשר הם, ללא הבדל דת גזע ולאום וכן גורמת לנזק בלתי הפיך לטבע. אנו בטוחים כי ההנהגה כולה תביע שאט נפש ותוקיע מתוכה את ההסתה והמסיתים לדבר עבירה ופגיעה באדם ובטבע. כוחה של מנהיגות נבחנת ביכולת להשפיע על השוליים שבתוכה ולהביא לשינוי מיידי בדפוס הפעולה הראוי לגינוי.
גל שריפות הצתה ערבי ביתר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד