תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ז אדר א' התשפ"ד
26.02.2024

בית ספריה בברלין - ביקור אצל מיכל זמיר

סיפורי חנויות ובתים בעולם עם נילי גינגולד אלשיך • בכל בית ובית עסק נמצא סיפור מעניין - אנחנו רק צריכים להיכנס ולדבר עם האנשים שחיים שם • נילי נכנסה ואף צילמה בית ספריה של מיכל זמיר, ישראלית המתגוררת בברלין • צפו

בית ספריה בברלין - ביקור אצל מיכל זמיר

בית, ספריה, ברלין, מה לכל אלו ולמיכל זמיר?

בפרק הזה אנחנו פוגשים את מיכל זמיר, ישראלית שחיה בברלין ומנהלת את ספריית ברלין.
היא למדה פילוסופיה יהודית וערבית, ובמסגרת לימודיה פגשה את בעלה, פרופסור לוקאס (בנימין) מילטאלר. פרופסור לפילוסופיה יהודית וערבית.מיכל זמיר ילידת 1974 מתגוררת בעיר וילמרסדורף שבברלין עם בעלה ושני ילדיה.

מיכל חובבת ציור, כתיבה ואף יוצרת כתובות מדהימות.צילום: דניאל גוטליב
אך דבר לא עומד מנגד לשוחרת תרבות שכמותה, והיא ביוזמתה פתחה בביתה בשנת 2012 את ספריית ברלין.צילום: טלי טיילר
אני, שמכירה את מיכל לא מעט זמן, לא העליתי על דעתי שהספרייה מתנהלת מביתה. בספריה תמצאו ספרים רבים בעברית - 5000 במספר, וספרות מתורגמת מעברית לגרמנית.

מיכל אינה מסתפקת בספריה בלבד. היא פותחת את ביתה, כמו את לבה, למפגשים ספרותיים עם סופרים ומשוררים, מוסיקה, כתיבה יוצרת, לצד לימודי עברית וכמובן גם על הילדים היא חשבה ודואגת לספק להם שעת סיפור ויצירה.צילום: טלי טיילר
אפשר היה לחשוב שמדובר רק בספריה, אך מרגע לרגע מתברר שכל המקום הזה שוקק החיים, מאפשר לאנשים להפיג את בדידותם, למצוא חברה, לשתות קפה - ילדים לצד מבוגרים, וכל זה, כאמור, מתנהל בביתה של מיכל.בעיניים של אישה חרדית, אני ממש רואה את אברהם אבינו לנגד עיני. לרגע נדמה שלא מדובר בספריה בתוך בית, אלא בבית שממוקם בתוך ספריה.אחת משאיפותיה הגדולות של מיכל זמיר , הוא לזכות להכרה ומעמד של ספריה ציבורית ולמצוא מימון לקטלוג מקוון.

מיכל זמיר
סיפורי חנויות ובתים גרמניה ספריה בית ספריה מיכל זמיר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד