י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024

בכפר חב"ד חוגגים חצי יובל למכתב הנדיר

"הנני שולח בזה את איחולֵי הלבביים וברכותי לחברי המערכת, הכותבים והקוראים של עיתון חשוב זה, שליט"א, אשר השם יתברך יצליחם ללכת מחיל אל חיל בעריכת ובהפצת העיתון ובהפצת תוכנו, שענינו הוא הפצת היהדות, תורה ומצוותיה בכלל, והפצת מעינות תורת החסידות חוצה, בפרט" * במערכת 'כפר חב"ד', השבועון הרשמי והנפוץ בחב"ד, חוגגים חצי יובל למכתב המרגש

הרבי מליובאוויטש זצ"ל
הרבי מליובאוויטש זצ"ל

במערכת שבועון 'כפר חב"ד' חוגגים השבוע חצי יובל למכתב הנדיר והמיוחד שכתב הרבי מליובאוויטש זצ"ל לשבועון - במוצאי שבת ויצא בשנת ה'תשנ"ב, במלאות לו 500 גיליונות.

המכתב הוגה ואושר לפרסום על ידי הרבי ופורסם בשעתו בשער הגיליון וזכה להדים רבים בחסידות חב"ד.

שבועון 'כפר חב"ד', העיתון הרשמי של חסידות חב"ד, זכה ליחס מיוחד והדרכות של הרבי מליובאוויטש מאז יצא לאור בשנת תש"מ על ידי העורך הראשי הרב אהרן דב הלפרין. המכתב הזה מבטא יותר מכל את הערכתו של הרבי לצוות העיתון, להשפעתו ולתפקידו החשוב בהפצת המעיינות חוצה.

"בכל שבוע אנו זוכים לחוש בברכותיו הקדושות של הרבי מלוות את העיתון", אומרים העורכים אהרן דב הלפרין ומנחם כהן.

השבועון הנפוץ, לו רבבות קוראים חסידי חב"ד ומחוצה לה בכל קצוות תבל, יוצא כיום במתכונת של מגזין שבועי, מוסף לנשים 'משפחה חסידית' ומוסף לילדים 'קינדערלאך'. חלקי העיתון עוסקים בסיפורים ייחודים בהוויה החב"דית מסביב לגלובוס, בהיסטוריה החסידית, במחקרים מרתקים ובדברי ימי החסידים, לצד מדורים וטורים מרתקים – כל זאת בהגשה עכשווית וקפדנית הפונה לכלל מגוון החסידים ברחבי הארץ והעולם.

במערכת מספרים על המאמצים הגדולים להתאים את העיתון לכל הגילאים והמגוון הגדול של קהל החסידים. "האתגר הוא בסיס שבועי, אבל בסיעתא דשמיא ובעבודה עיקבית, מצליחים בכל שבוע ליצוק תוכן מעניין על טהרת הקודש", אומר מנחם כהן.

להלן המכתב המלא של הרבי מליובאוויטש, כולל ההדגשות כפי שפורסם במכתב שהוגה בקודש פנימה:

ב"ה
מוצש"ק פ' ויצא, ט' כסלו,
יום הולדת ויום הילולא דאדמו"ר האמצעי,
אור ליום א' פ' וישלח, יו"ד כסלו,
יום הגאולה דאדמו"ר האמצעי,
ה'תשנ"ב. ברוקלין, נ.י

לכבוד מערכת "כפר חב"ד",
בארצנו הקדוש ת"ו
ה' עליהם יחיו
שלום וברכה!
בנועם קבלתי הידיעה, אשר אי"ה ביום י"ד כסלו הבעל"ט יוצא לאור גליון החמש מאות של העיתון "כפר חב"ד" – לאחרי שזכו והצליחו ב"ה להוציאו לאור קרוב לי"ב שנה בלי הפסק, עובדה המעידה על השפעת העיתון על קהל קוראיו.

והנני שולח בזה את איחולֵי הלבביים וברכותי לחברי המערכת, הכותבים והקוראים של עיתון חשוב זה, שליט"א, אשר השם יתברך יצליחם ללכת מחיל אל חיל בעריכת ובהפצת העיתון ובהפצת תוכנו, שענינו הוא הפצת היהדות, תורה ומצוותי', בכלל, והפצת מעינות תורת החסידות חוצה, בפרט.

וידוע המבואר במעלת מספר חמש מאות – במאמרי חז"ל בכלל, ובמאור שבתורה זוהי פנימיות התורה, תורת החסידות, בפרט.

וממספר חמש מאות יזכו – כפלים לתושי' – למספר אלף וכו'.

והזמן גרמא, שגליון זה יוצא לאור בין ט' ויו"ד כסלו לקראת חג הגאולה י"ט-כ כסלו, ראש-השנה לחסידות, שאז התחיל עיקר הענין ד"יפוצו מעינותיך חוצה".

וזכות יומין זכאין אלה תוסיף עוד יותר בהצלחתם.

והדגשה מיוחדת בכל הנ"ל בשנה שהיא שנת העיבור, שנקראת בתורה בשם "שנה תמימה", וחדשי'
שלימים, היינו ששני החדשים דמרחשון וכסלו שניהם מלאים.

ולימוד מזה ונתינת כח, שכל או"א יעשה ככל יכולתו בכל עניני יהדות, תורה ומצוותי'.

ומובן שכן הוא בענין הוצאתו לאור והפצתו של העיתון הנ"ל. שענינו הוא, כנ"ל, הפצת היהדות, תורה ומצוותי', בכלל, והפצת מעיינות תורת החסידות חוצה, בפרט.

ונתינת כח מיוחדת בכל הנ"ל בעמדנו בשנת ה'תשנ"ב, אשר כפי שנתפרסם ונתפשט בתפוצות ישראל, יש בה הרמז: הי' תהא שנת נפלאות בכל מכל כל.

ותקויים בהם, בתוככי כלל ישראל, תפילת וברכת משה רבינו על כאו"א מבנ"י שליט"א בסיום וחותם מזמור צדי"ק שבתהלים: ויהי נועם ה' אלקינו עלינו ומעשה ידינו כוננה עלינו – יהי רצון שתשרה שכינה במעשה ידיכם, ומעשה ידינו כוננהו ויה"ר – ובמעשה בית המקדש השלישי, במהרה בימינו, בגאולה האמיתית והשלימה על ידי משיח צדקנו.

בכבוד ובברכה להצלחה (חי"ק)שבועון כפר חבד חצי יובל מכתב הרבי מליובאוויטש

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד