י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024

הרב מוצפי: לא לקנות תפילין מסופר סת"ם שאשתו לובשת פאה

סדרת פסקי הלכה מפתיעה של הגאון רבי בן ציון מוצפי, שהכריע כי הליכה בפאה נחשבת לגילוי ראש וטען כי דברי חכם בן ציון אבא שאול זצ"ל בספר 'אור לציון' לא נכתבו על ידו • עוד בפסקים: לא להשתדך עם בחורה שתלך עם פאה אחרי נישואיה

צילום: יעקב כהן - פלאש 90
צילום: יעקב כהן - פלאש 90

שאלות ותשובות מרתקות בעניין פאה נכרית מתפרסמות השבוע בשם הגאון רבי בן ציון מוצפי, מגדולי הרבנים הספרדים, אשר מכריע כי סופר העוסק בכתיבת תפילין - שאשתו הולכת עם פאה, אין לקנות ממנו תפילין, כי זה נקרא שאשתו הולכת בגילוי ראש.

הדברים מתפרסמים בעלון השבועי 'גביע הכסף', שם הובאו מספר שאלות ותשובות עם הרב מוצפי שהגיעו לידי 'בחדרי חרדין'. בין היתר נשאל הרב גם מה דינה של רבנית שקוראת לאשה להיות 'מטופחת' בחוץ והרבה נשים שומעות אותה.

הרב מוצפי השיב: מטופחת בפני בעלה כן, בחוץ זו מחטיאה את הרבים וכבר כתבתי כי הראוני תוכנית "חרדית" בה "רבנית" אירופית מלמדת אישה ספרדייה בשביס איך לחנך ילדים והספרדייה שותה בצמא את דבריה, ו"האירופית" המלומדת חובשת פאה הגולשת לארבע רוחות השמים.

כך גם לגבי שידוכים על בחורה ספרדייה מסמינר באנגליה שהתעקשה לשים פאה אחרי החתונה השיב הרב מוצפי כי לא לעשות את השידוך "עד שתסכים להיות אישה כשרה".

כך גם כשנשאל לגבי הגאון חכם בן ציון אבא שאול זצ"ל ראש ישיבת 'פורת יוסף' שבספר 'אור לציון' התיר את הפאה, ענה הרב מוצפי: בחיים הרב אבא שאול לא התיר את הפאה ולא הוא כתב את האור לציון.
הרב בן ציון מוצפי פאה נוכרית תפילין סופר הרב אבא שאול

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 90 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד