1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בעקבות הפרסום ב'בחדרי' על מחאה ארצית - בעיריית ערד עולים להתקפה

במקביל להתכנסות בכירי העסקנים החרדים בלשכת ליצמן - בעיריית ערד מגיבים לדיווח שנחשף לראשונה ב'בחדרי' על ההכנות למחאה כלל ארצית בשבת הקרובה • "כל המחאות באות להסתיר את האמת הפשוטה: מדובר בזעקת הקוזק הנגזל"
איציק מן, י"ב כסלו תשע"ז 12/12/2016 20:41

ערד, ביאליסטוצקי

המאבק בין חסידות גור לתושבים החילונים בערד מגיע לשיאים חדשים. לאחר הפרסום ב"בחדרי חרדים" על פגישת פסגה של השר ליצמן עם העסקנים והכוונה לצאת למאבק, בעירייה משיבים מלחמה.

גורמים בעיריית ערד תוקפים הערב (שני) בשיחה עם "בחדרי חרדים" את כוונת אנשי חסידות גור לצאת ולקיים מחאה ארצית על חילול בית הכנסת בעיר ערד. "המחאה נובעת כנראה מהלחץ של חסידות גור לקראת החלטת בית המשפט הנוגעת לפינוי הפולשים מבית הכנסת" אמרו בעירייה.

"כל המחאות לכאורה באות להסתיר את האמת הפשוטה: מדובר בזעקת הקוזק הנגזל של מנהיגי גור" אמרו בעירייה והוסיפו, "במשך חמש שנים מיררו חסידי גור את חייהם ותפילותיהם של תושבי ערד שנהגו להגיע בקביעות לבית הכנסת העירוני.

"לפני כשנתיים הגיעו הדברים לשיא כאשר חסידי גור בניצוחו של הרב ביאליסטוצקי פרצו באלימות לבית הכנסת, השתלטו עליו וגירשו ממנו את התושבים הדתיים והחילוניים שאינם מהחסידות. כפי שמוכח בסרטון שפורסם". בעירייה מתייחסים לסרטון בו מתועדים החסידים פורצים לבית הכנסת בהוראת הרב ביאליסטוצקי, אל מול עיני שוטרים שהיו במקום."מאז פועלת העירייה לפינוי המבנה העירוני באמצעות בית המשפט והתושבים מוחים על ההשתלטות בצורה לגיטימית" אמרו בעירייה. "כל התיאורים הציוריים על חילול הקודש הינם שקריים ומטרתם להתסיס את הציבור. המחאה נובעת כנראה מהלחץ של חסידות גור לקראת החלטת בית המשפט הנוגעת לפינוי הפולשים מבית הכנסת".

הדברים הקשים של העירייה מגיעים בעקבות הפרסום ב"בחדרי חרדים" לפיו, בהוראת האדמו"ר מגור צפויה התכנסות לקראת מחאה על פגיעה בבית הכנסת ובציבור החרדי בערד. מוקדם יותר הערב דווח לראשונה ב"בחדי חרדים" כי הערב תתקיים ישיבה בלשכת שר הבריאות יעקב ליצמן יחד עם מספר גורמים חרדים ועסקנים לקראת מחאה ארצית על חילול בית הכנסת בעיר ערד בשבת האחרונה, ויתכן ותתקבל הוראה לקיים מחאה בכל עיר.

כפי שדווח ב"בחדרי חרדים", בליל שבת הגיעו כמה עשרות קשישים בראשות חברי המועצה של 'יש עתיד' וחיללו את קדושת בית הכנסת והשבת בצורה מחפירה, נכנסו להיכל התפילה גלויי ראש עם מצלמות שוחחו בטלפונים ושיבשו את מהלך התפילה, כך לטענת חסידי גור. ב'יש עתיד' הכחישו כי אנשיהם היו מעורבים באירוע, אך חסידי גור שהיו עדים לתקרית התעקשו בפני 'בחדרי' כי מדובר באנשי 'יש עתיד'.

כפי שסוקר בהרחבה ב'בחדרי חרדים', המאבק בין 'יש עתיד' והחרדים בעיר ערד שרובם נמנים על חסידות גור - התלהט ביתר שאת בשבועות האחרונים והציבור החרדי נרדף גם על ידי ראש העיר, שיצא במאבק גלוי נגד שר הבריאות ואיש החסידות יעקב ליצמן.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני בעד העיריה  

  שמחה בונים

 2. חסידי גור - השלעגערס האלימים והמופרעים וקרנם של שונאי הדת עלתה  


 3. איפה שיש גור יש בעיות, ברוך השם בביתר אין גור  (ל”ת)

  אברך ביתרי

  • אל דאגה, חמוד, הם יגיעו גם לשם (ל”ת)


  • בביתר 

   ביתרניק

 4. חבל שחב"ד לא יודעים להתאחד  (ל”ת)


 5. בן חמו הוא איש כושל שכל כישוריו זה גזענות ושנאה!  (ל”ת)

  דובי

 6. אני רק רוצה להבין למה שבמאה שערים נלחמים על דברים שלדעתם הם צודקים אתם כותבים: "קיצונים התפרעו", וחסידי גור שמתפרעים אז זו מחאה לגיטימית?  (ל”ת)


 7. בן חמו שונא חרדים ימ"ש  

  שימי

 8. הולך להיות אקשן רציני  (ל”ת)

  אריה ליצמן תפס פיקוד על הבלאגן בערד

 9. בן חמו צדיק, ביאליסטוצקי ושות' גנבים  (ל”ת)

  חרדי ליטאי

 10. קשים גרים לישראל כספחת.  

  שריר

 11. אני מכיר כמה אנשים מחסידי גור והם לא מסוגלים להרים יד על יהודי  


  • גור 

   השני

  • הונגרים בתוך גורים 


 12. העירייה צודקת  

  שם משמואל

 13. גור ישא את פיד על כתפיו ישר לראשות הממשלה. ישר כח לגור. הגיע הזמן שיש עתיד תשלוט במדינה  (ל”ת)

  גור

 14. גערעקס גרים גרורים  

  יענקלע

 15. א.מ אתה רציני? זה מחאה כלל חרדית???  

  יוניי

 16. רבני העיר ערד מאוחדים בעד ראש העיר ונגד גור  (ל”ת)

  ל

;