1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

ליצמן גורר את ש"ס לערד: אזולאי פנה לארדן

השר אזולאי שיגר מסר חריף לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בעקבות סערת ערד - "תטפל, לפני שיהיה מאוחר מידי"
יעקב גרודקה, י"ג כסלו תשע"ז 13/12/2016 09:25

השר דוד אזולאי, העלאת שכר לרבנים. צילום: פלאש90 דוד אזולאי, צילום: פלאש90

על רקע סערת ביזוי בית הכנסת בערד, ולאור ההפגנות המתוכננות ברחבי הארץ, יוצא הבוקר (שלישי) השר לשירותי דת דוד אזולאי במכתב חריף לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בו הוא מזהיר כי אם לא ינקטו צעדים קשים כנגד הפורעים עלולות להיות תקריות מיותרות ויהיה מאוחר מידי.

שר הדתות מגנה את הפורעים ומכנה אותם נבערים מדעת מחרחרי ריב ומפיצי שטנה, וקורא לשר לבט״פ לנהוג באפס סובלנות למניעת הישנות מקרים מעין אלו.

במכתבו כותב אזולאי: "שומו שמים והזדעזעי ארץ על חילול הקודש כאשר קבוצת פורעים נבערים מדעת העזו לדרוך ברגל גסה על מפתן ׳בית מקדש מעט׳ הלא הוא בית הכנסת, ובעזות מצח שאין לה תקדים במדינת היהודים נכנסו וביזו את השכינה ובעטו בכל הקדוש לעם היהודי תוך פגיעה קשה ברגשותיהם של רוב העם היושב בציון.

"כשר הממונה על שירותי הדת ובין היתר על בניית בתי הכנסת ופריחתם, אני פונה אליך רגע לפני שיהיה מאוחר מידי ורגע לפני שתופעה פסולה זו תכה בנו במקומות נוספים לעשות לזה סוף אחת ולתמיד ויפה שעה אחת קודם. לנקוט באפס סובלנות ולפעול ביד קשה כנגד אותם פורעים מחרחרי ריב ומפיצי שטנה, למצות איתם את הדין עד תום בכדי למנוע הישנות מקרים מעין אלו מתוך דאגה ורצון לאחד את העם ולא להיפך".

השר אזולאי וחותם בנימה אופטימית - "כולי תקווה שגורמי אכיפת החוק עליהם אתה אמון, יעשו כל אשר לאל ידם בכדי להשיב את השקט לעיר הדרומית אשר ידעה ימים יפים ושקטים יותר ולהימנע מתקריות מיותרות אשר לא תורמות לשיח האחדות והשלום בעיר".

מכתב אזולאי לארדן
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה לא ענין של אחרים, הגורים יכולים להסתדר עם הבעיות שלהם  (ל”ת)


  2. בוקר טוב אליהו  


  3. שס  

    אחד

  4. נבל ברשות התורה  


;