1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ליצמן מגיב ליש עתיד: "לפיד פוצץ את ההסכם בין ראש העיר לגור"

ביש עתיד מנסים להתנער מאחריות על הפרובוקציה בערד, שהביאה למאבק שאיחד את כל הזרמים במגזר החרדי מדגל התורה ועד ש"ס - וליצמן מסיר את המסווה, חושף את דברי יאיר לפיד והמגמות עליהן הצהיר ראש העיר • "יש עתיד מנהלים את זה"
יעקב גרודקה, י"ג כסלו תשע"ז 13/12/2016 10:45

צילום: הדס פרוש פלאש 90 שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: פלאש90

בעקבות הדברים שאמר ח"כ מאיר כהן מ'יש עתיד' בראיון וידיאו ל"בחדרי חרדים", שלדבריו אין ל'יש עתיד' שום קשר לחילול בית הכנסת ולמאבק נגד חסידי גור בעיר ערד - שר הבריאות יעקב ליצמן טוען הבוקר (שלישי) כי יאיר לפיד בעצמו עמד מאחורי פיצוץ ההסכם בין ראש העיר ניסן בן חמו לחסיד גור בערד.

בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ב'קול ברמה' ניסה ליצמן להוכיח את הקשר של 'יש עתיד' ויאיר לפיד למאבק בערד, וסיפר כי "כשניסיתי להגיע להסכם עם ראש העיר לפני כמה חודשים, ניהלנו משא ומתן אינטנסיבי מאוד, זה היה דיי סודי, והגענו לשלבים שהיו כמה עמודים של הסכם, ב-2 בבוקר ראש העיר פוצץ את ההסכם על סעיף שטותי. יאיר לפיד ניגש לאחד העוזרים שלי יומיים אחר כך ואמר לו 'תגיד לבוס שלך, שהוא לא מדבר איתי – שפוצצתי את ההסכם', אז הנה יש קשר".

למרות זאת הבהיר שר הבריאות כי "אני לא מדבר על מאבק פוליטי מול יש עתיד, בזה אני אסתדר לבד. כאן קרה שבגלל ההסתה של ראש העיר שמגיע מ'יש עתיד' קבוצת אנשים נכנסה באמצע התפילה לבית הכנסת, נשים וגברים עם רדיו, מחר זה יהיה בכל מקום בחדרה ובגדרה, לא יכול להיות דבר כזה", הוסיף. לדבריו של ליצמן, "אם לא נעשה לזה סוף - מחר זה יהיה בכל מקום, וזה לא מאבק כרגע אפילו לא על ערד, ערד תהיה חרדית, לא יעזור".

"כשראש העיר הזה נבחר, נפגשתי אתו ואמרתי לו 'תקשיב טוב, אם אתה עושה קואליציה אני מוכן אם לא – בא נעשה שיתוף פעולה, תן את גני הילדים ועוד דברים', והוא אמר לי 'תבטיח לי שאתם יותר לא מגיעים לכאן ואני אתן לך, אני לא רוצה לראות את החרדים בערד', אמרתי לו, 'זה אנטישמיות, אם היית אומר את זה על ערבים - כל המדינה הייתה רועשת על זה", חושף ליצמן.

"כרגע זה קרה בערד, ואני יודע דבר אחד, אם ראש העיר אומר שהוא לא רוצה לראות חרדים בעיר שלו והוא מ'יש עתיד' – אז יש כאן מדיניות, לא יכול להיות שזה סתם, לא מישהו סתם אמר לי את זה", הוסיף שר הבריאות.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא חדש זה כבר היה לפני 80 שנה  (ל”ת)

  ברל

  • יאיר איש הגון וישר. אינו חרדי. לא נצביע לו. (ל”ת)


 2. ליצמן ניהיה הזויי מיום ליום  (ל”ת)

  יענקי

 3. יריקות בבית שמש באולפן שישי עם יאיר לפיד שם הוא פתח את הקמפין ההסתה  (ל”ת)

  משה

 4. יענקלה המאמי הלאומי אולי צרריך לבדוק בציציות שלך למה אתה נזעק על משו שהוא עדתי מגזרי גוראי ולא משו של הכלל הציבור ולא משו כלל חרדי. אולי אתה בכלל לא כ  (ל”ת)

  קובי

 5. לפיד השנאה הוא אנטישמי במהותו!!!  (ל”ת)

  דורית

 6. "ערד תהיה חרדית", אומר ליצמן  


 7. ליצמן אדם רציני (גם לדעתם של חילונים) כנראה שלפיד מלבה שנאה כדרכו מאז.  

  אבי

 8. כל הרעש שעכשיו על ערד מקורו בשקרים  

  נדב

;