י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

מוזס דורש: סבסוד משכנתאות ממשלתי

נציג אגודת ישראל בנושא הדיור החרדי הציב במליאה את הדרישה הראשונה שלו לסייע לזוגות צעירים

מוזס
מוזסלאחר שאתמול (ב) מונה כנציג 'אגודת ישראל' בכנסת לרכז את נושא מצוקת הדיור במגזר החרדי, יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ אליעזר מנחם מוזס דורש היום להחזיר את המושג "סבסוד משכנתאות", אחרת – לטענתו - אין דרך לממן משכנתא ולרכוש דירה.

בנאום שנשא במליאת הכנסת אמר מוזס כי "אני קורא למשרד האוצר לאפשר לזוגות צעירים לממש את רכישת הדירות במחיר למשתכן ולסבסד עבורם את עלות המשכנתאות", לדבריו, "מחוסרי דיור רבים זוכים להיכלל בין הרוכשים דירות במחיר למשתכן. אך לצערם, אין הם יכולים לממש את חלומם ולרכוש את הדירה מכיוון שהעלות החודשית למימון המשכנתא גבוהה מאוד ודרישות הבנקים להכנסה גבוהה מהווה חסם".

מוזס הוסיף כי "זוגות צעירים הולכים לפריפריה, רוכשים באופקים, ברכסים ובכל מיני מקומות. הם ניגשים לבנק, מבקשים משכנתא ונדרשים להציג תלוש שכר של 14,000 ₪. אנחנו מדברים על זוגות מחוסרי דיור, מהשכבות החלשות, שהולכים לגור בפריפריה רק בגלל שאין להם הכנסות גבוהות. מנין יוכלו להציג לבנק הכנסות בסדר גודל כזה? המדינה במדיניותה מעודדת רכישה במחיר למשתכן ומנגד, לא מאפשרת לקיחת משכנתא והחזרתה בתנאים סבירים. זו הלקאה עצמית".

בנוסף אמר כי האוצר והשיכון מזרימים כספים רבים להסכמי גג עם רשויות מקומיות, 100,000 ₪ ליחידה, לעשרות אלפי יחידות דיור והם אף מסבסדים את עלויות הפיתוח, אך מצד שני לא מאפשרים לזוגות הצעירים לממש את זכויותיהם. "עדיף לנתב חלק מתקציבי עתק אלה למטרה חשובה זו של סיבסוד עלות המשכנתא למעוטי יכולת".
מצוקת הדיור מוזס מליאת הכנסת משכנתאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד