י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

סלומינסקי משעה עצמו מניהול ועדת חוקה

יו"ר ועדת חוקה, ח״כ ניסן סלומינסקי, הודיע בשעות הצהריים כי הוא משעה את עצמו מתפקיד יו"ר הועדה

סלומינסקי. צילום: Tomer Neuberg/Flash90
סלומינסקי. צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר ועדת חוקה, ח״כ ניסן סלומינסקי, הודיע בשעות הצהריים (א) כי הוא משעה את עצמו מתפקיד יו"ר הועדה - זאת בעקבות הפרסומים והחשדות נגדו. "פניתי הבוקר ליו״ר המפלגה, השר נפתלי בנט, ובתיאום עימו הודעתי ליועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון, על החלטתי שלא לנהל את ישיבות ועדת חוקה חוק ומשפט בתקופה הקרובה, מתוך הערכה וכבוד לתפקיד, לחברי הועדה ולציבור", אמר.

לדברי הח"כ החשוד, "אני מודע לכובד האחריות הנובע מהתפקיד, אך חשוב מכך, אני חש כי הדבר הנכון הוא לאפשר בדיקה הוגנת של הטענות שהושמעו. אני חש צער עמוק באם התנהגות כלשהי מצידי התפרשה בדרך שונה מכוונתי, ולו ידעתי במי מדובר הייתי מתנצל אישית במלוא עוצמת הכנות האפשרית", הוסיף לסיום.

ח"כ אורי מקלב ישמש כיו"ר ועדת החוקה במקומו של ח"כ ניסן סלומינסקי, ולבחדרי חרדים נודע כי למרות זאת - את דיוני חוק ההסדרה הוא לא ינהל בועדה וכעת נבדקת האופציה שסולומינסקי ינהל את הדיונים בנושא.

כזכור, יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין קרא לפני מספר ימים לסלומינסקי לפרוש מעבודתו בכנסת, עד לאחר שיתבררו החשדות החמורים נגדו. "אני חושב שבנסיבות שנוצרו, אני הייתי קורא לניסן סלומיאנסקי שאני מכיר הרבה זמן - לברר את הסוגיות האלו מחוץ לכותלי הכנסת, למען כבודה של הכנסת ולמען הכבוד של כולנו, אני קורא לו לעשות את הבירור הזה לא מתוך הבניין ולא בתור חבר כנסת, את הדרכים אפשר להגדיר בצורות שונות והן קיימות", אמר אדלשטיין לגל"צ.

הדרמה החלה לאחר שחגית גיבור, חברה ב'בית היהודי', פרסמה פוסט בפייסבוק בו היא סיפרה על החשדות נגדו וביקשה מנשים נוספות להתלונן. לאחר שסלומינסקי הכחיש – הוקמה ועדת רבנים שבראשה עומד רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו, שבדקה וקבעה כי עליו להשעות את עצמו ולפרסם התנצלות פומבית.

הרב אליהו אמר לפני מספר ימים כי "עצם הדרישה ממנו להתנצל אומר שהיה משהו, אם לא היה משהו לא היינו מבקשים. הוא החליט לפרסם התנצלות ואני מניח שנראה אותה כולנו בימים הקרובים". הרב אליהו הוסיף כי "אני מקווה שהיא תהיה מספיק ברורה, מכילה ומלאת רחמים. אני מניח שהוא רוצה לקחת זמן לעצמו, לעשות תשובה, להתעורר ולברר עם עצמו איך הגענו למצב הזה. אני לא יודע לומר אם יפרוש".

מטעמו של חבר הכנסת סלומינסקי נמסרה לפני מספר ימים התגובה הבאה: "חבר הכנסת סלומינסקי מעולם לא הטריד נשים. מהפגישה עם הרבנים הבין שיתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם באשר הוא -התפרשה לעיתים באופן אחר, ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת". אך כאמור - הבוקר הוא החליט להשעות את עצמו לאחר שיחה עם יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט.
סלומינסקי ועדת חוקה כנסת חשדות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד