י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

כחלון נגד לפיד: גם אם יחתכו לי את היד לא הייתי מצביע נגד ילדים

שר האוצר כחלון שעד לאחרונה שמר על יחסים תקינים עם יאיר לפיד ומפלגתו, החליט להוריד כפפות ולהשיב לו - כשהוא מגובה בעובדות, נתונים ומספרים (וידאו)

כחלון (פלאש90)
כחלון (פלאש90)

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון תקף אתמול (שני) במליאת הכנסת את מפלגת 'יש עתיד' על הכשלונות שלהם בתקופת כהונתו של יאיר לפיד כשר אוצר.

כחלון נגד לפיד: גם אם יחתכו לי את היד לא הייתי מצביע נגד ילדים


כחלון - "ב-18 החודשים שחלפו אנחנו עושים פעולות לטובת המשק. הגדלנו את ההוצאה הציבורית לאזרח - למרות הקיצוצים. הגדלנו תקציבים למשרדים חברתיים - למרות הקיצוצים. הגדלנו את סל הבריאות במספרים שמעולם לא ראו כאן - למרות הקיצוצים. הוספנו שכר לחיילים - למרות הקיצוצים."

"הכרזנו מלחמה בתופעה של עובדי קבלן והתחלנו מהלך אמיץ של קליטת עובדי קבלן כעובדי מדינה. אחיי העבדים אמר לפיד? אז אח אחר טיפל בזה. כל זאת עשינו ללא ניגוח פוליטי, ללא התססה, ללא ריבים. אתם טענתם: ניסינו וביבי לא נתן לנו, האח בנט ברח לנו, אבל מה עשיתם בפועל? כלום".

השר כחלון הקריא במשך דקות ארוכות את מצע "יש עתיד" אל מול הביצוע של מפלגת "כולנו". "אני רוצה מכם קצת הגינות. במקום לבוא ולהגיד בכנות 'נכשלנו ואנחנו תומכים בך', אתם מתחבאים. אתם גיבורים בלקשקש. כשמעמידים אתכם אל מול עובדות אתם משקשקים", אמר כחלו ןהמשיך - "כשיאיר לפיד היה שר האוצר, הוא אמר שפלאט זה דבר הכרחי. על רקע זה עשה פלאט של 2% ושל 4%. כשאתם עשיתם פלאט אמרתם שזה מציל את הכלכלה, כשאנחנו באוצר זה מחריב את הכלכלה".

"לפיד אמר שגרעון זה אסון. הגרעון שלכם היה 3.4%. אתם יודעים כמה שלי? 2.15%. אני מציע קצת צניעות. לא רוצה להגיד נכשלתם, אבל לא הלך לכם מי יודע מה. תטיילו קצת בעולם ואנחנו נמשיך לעבוד. בכל מה שקשור למשרד האוצר וניהול הכלכלה אתם גרים בבית של זכוכית, אז אני מציע להפסיק לזרוק אבנים. קצת צניעות. אתם יודעים להצמיח מנדטים אבל בכל מה שקשור לצמיחה כלכלית לא הצלחתם. אני משאיר לכם כאן את כל המצע שלכם מול הביצוע שלנו שתוכלו ללמוד. אני מקווה שמהיום תחשבו פעמיים לפני שאתם מדברים על ניהול כלכלת ישראל", סיים כחלון.
כחלון לפיד יש עתיד כולנו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד