1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. חדשות רכב

גוגל חושפת: מיני ואן אוטונומי חדש

בקרוב יעלו לכבישים 100 מכוניות פאסיפיקה של פיאט קרייזלר שבהן מוטמעות המערכות האוטונומיות של וויימו, החברה הבת של אלפבית
themarker, כ' כסלו תשע"ז 20/12/2016 18:04

בחדרי חרדים לוגו המכונית האוטונומית החדשה של וויימו וקרייזלרקרייזלר סיימה את ייצורן של 100 מכוניות פאסיפיקה מיני-ואן אוטונומיות ראשונות שיצטרפו לצי של וויימו, חברת הבת של אלפבית (לשעבר גוגל) בתחילת 2017. זוהי מכונית היברידית של החברה שהוסיפו לה את החומרה והתוכנה הדרושות לנהיגה אוטונומית, כחלק מהשותפות בין פיאט קרייזלר לבין וויימו שהוכרזה מוקדם יותר השנה.

מנכ"ל וויימו ג'ון קראפיק אמר בשבוע שעבר כי החברה אינה מעוניינת ביצירת מכוניות טובות יותר, אלא בנהגים טובים יותר. זו הסיבה שוויימו משתפת פעולה עם פיאט קרייזלר, שלא היתה פעילה בעצמה בתחום המכוניות האוטונומיות, כמו חברות רכב גדולות אחרות.

"עם המיני-ואן החדש על הכביש, אנחנו נלמד איך אנשים בכל הגילים, הצורות והקבוצות חווים את הטכנולוגיה האוטונומית", אמר קראפיק בהצהרה.

וויימו כבר ניסתה כמה סוגים של מכוניות פאסיפיקה, אבל נראה שבסוג הזה יש שילוב הדוק יותר של המכונית עם מערכת הנהיגה האוטונומית של וויימו. השותפות בין שתי החברות הביאה לשיתוף פעולה הדוק בין המהנדסים של קרייזלר ו-וויימו. עד כה, רוב המרחק שעשו המכוניות האוטונומיות של וויימו בנסיעות מבחן (יותר מ-3 מיליון ק"מ) היה במכוניות לקסוס RX SUV.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;