1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בעקבות הפרסום ב"בחדרי": ניר ברקת התקפל - עידוד חילול השבת נעצר

פרסום ראשון • בעקבות חשיפת "בחדרי חרדים", ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיע לסיכום עם חברי המועצה החרדים להסיר מאתר התיירות הרשמי של העיר את כל הפרסומים שמעודדים אירועי תרבות בשבת – זאת לאחר שהם התנגדו להעברת מאות אלפי שקלים להחזקת האתר, כפי שנחשף ב"בחדרי חרדים"
יעקב גרודקה, כ"ט כסלו תשע"ז 29/12/2016 16:46

יונתן זינדל, פלאש 90 ניר ברקת (יונתן זינדל, פלאש 90)

פרסום ראשון • בעקבות חשיפת "בחדרי חרדים", ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיע היום (חמישי) לסיכום עם חברי המועצה החרדים על הסרת התכנים המעודדים חילולי שבת מאתר התיירות הרשמי של העיר, זאת לאחר שהנציגים התנגדו להעברת מאות אלפי שקלים להחזקת האתר, כפי שנחשף הבוקר ב"בחדרי חרדים".

קודם לכן, התחוללה דרמה של ממש במועצת העיר, לאחר שברקת העביר במחטף את התקציב לאתר מחלל השבת כשרק שניים מחברי המועצה החרדים - ישראל קלרמן ויוחנן ויצמן מ'יהדות התורה', התנגדו ושאר חברי המועצה החרדים לא הצביעו וחלקם אף לא נכחו באולם בזמן ההצבעה.

לאחר שהופתעו לגלות שהתקציב אושר, הקימו הנציגים קול זעקה וברקת הכריז על הפסקה ,במהלכה כינס ברקת את ראשי הסיעות, שם הבהירו לו יו"ר סיעת ש"ס צביקה כהן ויו"ר סיעת יהדות התורה אליעזר ראוכברגר, כי הדבר אינו מקובל עליהם ובמידה והתקציב יאושר אין בכוונתם לתמוך בהעברות התקציביות של הקואליציה.בפני ברקת הובא מחשב נייד שם ראה ברקת את עידוד חילולי השבת - במימון העירייה. כאמור, בדרישת הנציגים החרדים, ברקת התחייב להסיר מהאתר את הפרסומים על חילולי השבת.

כזכור, ביום שלישי האחרון, יומיים לאחר פרסום מכתב האולטימטום החרדי שנחשף ב"בחדרי חרדים", אישרה ועדת הכספים בעירייה, ברוב של 9 תומכים מול 6 מתנגדים, תקציב גדול של 150,000 שקל למימון נוסף עבור אתר התרבות. בנוסף, הועברו 450,000 נוספים לצורכי "ניהול".

האתר, שמאגד את כלל מקומות הבילוי בשבת בירושלים, כתב לגולשיו: "נו בסדר, יש כמה שעות בימים שישי ושבת שבהם תפגשו צעירים, רווקים או משפחות שלמות על טפן, עושים את דרכם לבית הכנסת – דתיים, חרדים ושומרי מסורת. קשה שלא להבחין בהם, גם אם ממש תתאמצו להעלים עין. אבל מכאן ועד להחליט באופן גורף שאין מה לעשות בירושלים בשבת? חברים, אנחנו כבר לא בשנות השמונים".

עוד נכתב באתר: "על אף המיעוט החילוני בעיר, ולמרות כל כתבות ה"אכלו לי שתו לי" שצצות מדי פעם בתקשורת בהקשר זה, ניתן להעביר בכיף סופשבוע אחד או יותר בבירה, לא באופן מאולץ וגם בלי לפגוע בשכנים הדתיים. כדי שלא תצטרכו לעבוד קשה באיתור מקומות הפתוחים בשבת, ריכזנו עבורכם חלק ניכר מאפשרויות הבילוי בסוף השבוע בעיר וסביבתה".

כאמור, בעקבות הפרסום והחשיפה ב"בחדרי חרדים" - הנציגים החרדים הגיעו להסכמה עם ראש העיר ברקת וכל התכנים מעודדי חילולי השבת יוסרו מהאתר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נראה שפספסתם את מהות הקונספט של 'תיירות'  (ל”ת)


 2. מה זו הכותרת הזו?  (ל”ת)


 3. ניר ברקת לא תומך בעמדתו של ראש הממשלה והחרדים כמו ב-BDS  (ל”ת)

  להחרים רופאים ומדענים חרדים שלמדו באקדמיה

 4. 600 אלף שח תקציב בשנה לניהול אתר????  

  ירושלמי

 5. כשהתכנים הפוגעניים יוסרו תספרו לנו  

  התמימים

 6. בכדי שלא יגידו שבתור חבר במפלגת הליכוד הוא תומך בחרם על לימודי אקדמיה לנשים  

  צריך גם לעשות מה שהרופא החרדי ששומר שבת אומר

 7. רק קינג ישמור על השבת.  (ל”ת)

  רק

 8. זה נראה שחרדונים (עסקנים) מנסים לשכנע אותו שיעביר את זה.  (ל”ת)

  ?

 9. הגיע הזמן לשים את החצוף הדיקטטור הזה במקומו  (ל”ת)