1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. בארץ

בשורה לאברכים העמלים: הכסף יגיע לפני פסח

התקציב יועבר על פי ערך הנקודה המעודכן העומד על 460 שקל לבחור ישיבה, ו-828 שקל לאברך כולל • בחודש הבא יקבלו מוסדות התורה את הפרשי התקצוב לפי חישוב רטרואקטיבי מתחילת השנה • סגן השר פרוש: "מדובר בבשורה גדולה"
יעקב גרודקה, י' ניסן תשע"ז 06/04/2017 10:39

מאיר פרוש. צילום: מרים אלסטר, פלאש90 צילום: פלאש 90

האגף למוסדות תורניים בראשות עמוס צייאדה נערך בימים אלה להעביר את כספי התמיכות לישיבות והכוללים בתשלום השוטף לחודש מרץ למניינם, כאשר מוסדות התורה יראו את הכסף בחשבונות הבנק כבר ביום השישי הקרוב.

המלגות יועברו לפי ערך הנקודה המעודכן שעומד על 460 שקל לבחור ישיבה, ו-828 שקל לאברך כולל. כזכור, לפני כחודש נחשף ב"בחדרי חרדים" כי הממשלה אישרה החלטה המעדכנת את תקציב התמיכה במוסדות התורניים, זאת לנוכח העלייה במספרי התלמידים בסוף שנת 2016, דבר שהביא לעליית הערך הכספי של נקודה לתמיכת במוסדות.

במהלך ישיבות העבודה סביב עניין זה - סוכם כי בחודש הבא יקבלו מוסדות התורה את הפרשי התקצוב רטרואקטיבית מתחילת השנה הלועזית ולפי ערך הנקודה המעודכן - ובנוסף לתקציב השוטף.

אתמול התכנסה ועדת הכספים בראשותו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ואישרה את ההשלמה לתקציב הישיבות לשנת 2017-2018, כפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד ערב כינון הממשלה הנוכחית. בליל אמש, עד השעות המאוחרות של הלילה, עמל הצוות באגף למוסדות תורניים במשרד החינוך כדי שהתקציב אכן יועבר למוסדות החינוך.

סגן שר החינוך מאיר פרוש אמר ל"בחדרי חרדים" כי "מדובר בבשורה גדולה, שמוסדות התורה ואברכי הכוללים יקבלו עוד לפני חג הפסח את התקציב המוגדל, לפי ערך הנקודה המעודכן. חשוב גם להודות לעמוס צייאדה ולאנשי המחלקה למוסדות תורניים, על מאמציהם הרבים להעביר במהירות האפשרית את התקציב למען לומדי התורה, בכוללים ובישיבות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לגפני יש פרצוף אלים, מגעיל  (ל”ת)


 2. שקר וכזב. זו לא בשורה לאברכים  

  אברהם

  • צודק אני לומד לבד ועובד לפרנסתי ונמאס לי להיות מנוצל 

   מניצולי הכוללים

 3. זה ממש לא נכון  

  מאיר

 4. למה לא שילמו לפני כמה ימים?  

  נחמן

  • מישהו עשה סיבוב על חשבון האברכים ... (ל”ת)

   ירוחם

 5. צריך לפטר את ציידה  (ל”ת)

  עמוס

 6. הבשורע  

  קובי

  • צודק  

   אהרון דוד

  • על מה ? 

   יוני

 7. שאלה קטנה  

  כספומט

 8. רוצה כסף? לך לעבוד יא בטלן  (ל”ת)

  ירושלמי

;