1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

נמנעת מאינטרנט? קח אות בספר תורה: אחר התפילה האדמו"ר יצא והגבאי הכריז: אות בתמורה לגדר חדש

היוזמה מחג אחרון של פסח בחסידות סקווירא, חדשנית: בשם האדמו"ר הוכרז כי מי שיקבל על עצמו התחזקות בהימנעות מ"פגעי הטכנולוגיה" או בעניין צניעות - לנשים: יזכה לאות בספר התורה של הרבי
משה ויסברג, כ"ד ניסן תשע"ז 20/04/2017 10:13

הרבי מסקווירא בריקוד עם ספר תורה. צילום: שוקי לרר הרבי מסקווירא בריקוד עם ספר תורה. צילום: שוקי לרר

בהוראת האדמו"ר מסקווירא הוכרז על שותפות בכתיבת ספר תורה לכל המתנזרים מפגעי הטכנולוגיה. בליל שביעי של פסח הכריז המשב"ק הרה"ח ר' דוד ברגר כי כל מי שיקבל על עצמו גדר חדש יזכה להיות שותף ולכתוב אות בספר התורה שישמש את האדמו"ר מסקווירא, בו ישתמש האדמו"ר בקביעות לקריאת התורה מדי שבת בשבתו.

האדמו"ר מסקווירא נודע זה שנים כמי שנלחם נגד "פגעי הטכנולוגיה" והסמארטפונים. הוא יצא אחר תפילת ליל שביעי של פסח מחדרו אל תוככי היכל בית המדרש הגדול בשיכון סקווירא, והגבאי הרה"ח ר' דוד ברגר מסר והכריז את ההודעה להפתעת קהל האלפים - במעמד הרבי ובפקודתו, על מיזם מחודש.

לדברי אנשי החסידות "המיזם נולד במסגרת החיפושים אחר עצות ותחבולות כיצד לחזק ולהתחזק במאבק מול כוחות הרע המפציצים ללא הרף בארטילריה כבדה של סמארטפונים וטאבלטים ואפליקציות ורשתות חברתיות, עם כל השמות הנרדפים".

בהכרזת הקודש הודיע המשב"ק בשמו של האדמו"ר מסקווירא, שכל אחד ואחד שיקבל על עצמו קבלה טובה בענייני סור מרע להתרחק מכלי הטכנולוגיה האסורים, וכן הנשים שתקבלנה על עצמן חיזוק בענייני צניעות, יוכל לקבל זכות של אות או תיבה בספר התורה החדש שייכתב ע"י כלל החסידים עם כל ההידורים האפשריים. קדושת ספר התורה, סבור האדמו"ר, בכוחה להשפיע ולהפיח רוח חיים של יראת שמים בלבבות הנוטלים חלק בכתיבתו לדורות עולם ולנצח נצחים.

"מובא ב'מאור עינים' כי לכל יהודי יש שורש בתורה הקדושה" ציטט המשב"ק "והתורה היא מקור הקדושה וההשפעות, ובוודאי ראוי שספר התורה ייכתב בזכות הקבלות טובות שיקבלו על עצמם אברכים, בעלי בתים, תשב"ר, וכל בני המשפחה, כולל בית יעקב אלו הנשים, וזו היא קיומה של התורה הקדושה".

בברכה הדגיש האדמו"ר עמדתו בעניין הטוענים כי זו מלחמה אבודה מראש וברבות הימים לא יוכלו להתנהל ללא חיבור לרשת, שאין זה נכון ואסור להתייאש - "כי אם הקב"ה שולח נסיון לאדם הוא נותן לו גם את הכוחות להתגבר ולכבוש את יצרו, ובזכות העמידה על משמר הקודש יזכו לעינא פקיחא ושמירה עליונה מן השמים ולרוב נחת מכל הילדים".הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;