1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

תלמידי חכמים בצאנז: 53 בחורים הוכתרו כ"חברים"

התכנסות רבתית להילולת ה'דברי חיים' מצאנז נערכה אמש בנתניה - בראשות האדמו"ר מצאנז. המעמד שולב במעמד "כבוד התורה" בו עוטרו 53 בחורים מצטיינים מישיבות צאנז בתואר "חבר" הצלם משה גולדשטיין בתיעוד מההילולא
משה ויסברג • צילום: משה גולדשטיין, כ"ה ניסן תשע"ז 21/04/2017 10:35

משה גולדשטיין משה גולדשטיין

אמש, אור ליום כ"ה בניסן, יום ההילולא ה-141 של מייסד וראש שושלת צאנז, האדמו"ר בעל ה"דברי חיים" מצאנז זי"ע, הגיעו אלפי חסידי צאנז מכל רחבי הארץ לחצרו של האדמו"ר מצאנז בקריה בנתניה, להתכנסות מרכזית וסעודת הילולא.

כמסורת השנתית היוותה ההתכנסות אירוע להתחזקות בדרכיו והליכותיו של בעל ההילולא. במרכזה ערך ממשיך שושלת הזהב האדמו"ר מצאנז את שולחנו הטהור לכבוד יום ההילולא, בו נשא כמנהגו משא תורני במשנת זקינו הקדוש בעל ההילולא והשמיע דברי התחזקות. בין דבריו ייחד הרבי בקשה מעדת חסידיו להעתיר בתפילות עבור גיסו האדמו"ר מזוועהיל ארה"ב רבי שלמה בן אסתר שיינא רחל שליט"א אשר שרוי בחולשה ובמצב רפואי לא שפיר.

השתתפו: אדמו"רים, רבנים, ראשי ישיבות, זקני ונכבדי עדת חסידי צאנז. במהלכה נערך המעמד המסורתי "מעמד כבוד התורה", בו למעשה מכתירים את תלמידי החכמים של הקהילה לדורות הבאים. מדובר בתוארי כבוד מיוחד לבחורים אשר הספיקו והציגו הישגים לימודיים יוצאי דופן.

הרבי העניק עטרות כבוד ל-53 בחורים עמלי-תורה מצויינים, העילית מבין רשת תלמידי הישיבות הגדולות של חסידי צאנז, אשר זכו לעמוד בהצלחה בכור המבחנים היסודיים על מאות דפי גמרא עם תוספות בעל-פה. זאת כפי שהנהיג האדמו"ר מצאנז בעל 'שפע חיים' להעניק תוארים רמים, תעודות "מורינו" ו"חבר" לתלמידים מופלגים.

53 הבחורים המצויינים נבחנו בעל-פה על יותר מ-600 דפי גמרא עם תוספות בעיון ובהבנה מעמיקה, ואלו יזכו לקבל תעודות הצטיינות והוכתרו בתואר "חבר". הם אף יזכו בפרסי עידוד יקרי-ערך, שיוענקו להם על-ידי "היכלי התורה והחסד" דחסידי צאנז.

כפי שנמסר, המשך הענקת התעודות תהיה ביום ההילולא של האדמו"ר מצאנז זי"ע, ביום ט' בתמוז, וזאת על-פי צוואתו. ביום זה יוענקו תוארי "מורינו" לבחורים שנבחנו על 1000 דפים ויותר בעל-פה. לקראת סוף השנה גם יוענקו תעודות "צורבא מרבנן" לעשרות תלמידים מרשת הישיבות לצעירים של צאנז בארץ, שנבחנו על 300 דפים ויותר בעל-פה.

בסיום ההילולא עבר הקהל לברכת לחיים בפני האדמו"ר.

הצלם משה גולדשטיין מגיש גלריה מסעודת ההילולא.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל המשים על ליבו, שיעסוק בתורה, ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה-הרי זה חילל את ה'-וביזה את התורה-וכיבה את מאור הדת-וגרם רעה לעצמו-ונטל חייו מן העולם ה  (ל”ת)

    וכתב הרמב"ם וז"ל :

;