1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הבית היהודי: בנט גרף את כל הקופה

לאחר שעות של לחץ, בעיקר במטהו של יו"ר 'הבית היהודי' שר החינוך נפתלי בנט, התפרסמו התוצאות בפריימריז במפלגת 'הבית היהודי'. בנט קיבל 80 אחוזים, אחריו יוחנן ברנסקי עם 12 אחוזים ויצחק חי זאגא עם 7 אחוזים בלבד
יעקב גרודקה, א' אייר תשע"ז 27/04/2017 23:35

בנט. צילום: רוי אלימה, פלאש 90 בנט. צילום: רוי אלימה, פלאש 90

לאחר שעות של לחץ, בעיקר במטהו של יו"ר 'הבית היהודי' שר החינוך נפתלי בנט, התוצאות בפריימריז במפלגת 'הבית היהודי', התפרסמו, על פיהם, בנט קיבל 80 אחוזים, אחריו יוחנן ברנסקי עם 12 אחוזים ויצחק חי זאגא עם 7 אחוזים בלבד.נפתלי בנט קיבל 12,600 קולות שהם 80.3 אחוזים מהקולות. יונתן ברנסקי קיבל 1916 קולות שהם 12.2 אחוזים מהקולות. הרב יצחק זאגא קיבל 1074 קולות שהם 7.47 אחוזים מהקולות. 

תהליך הבחירות נוהל בהצלחה על ידי חברת יאיא סופט שהקימה את מערך הבחירות הממוחשב במהירות וביעילות.

הרב יצחק זאגא מסר: ״אני מכבד את תוצאות הפריימריז״.

מנכ"ל המפלגה ניר אורבך אמר: "אני מאחל הצלחה לידידי השר נפתלי בנט שימשיך להוביל את מפלגת הבית היהודי להנהגת המדינה. אני מודה למתמודדים יונתן ברנסקי והרב יצחק זאגא על השתתפותם בתהליך הדמוקרטי ולכל המתפקדים שהצביעו ועל האמון שנתנו בתהליך ובמפלגה. אנחנו ממשיכים קדימה לאתגרים ולהישגים הבאים."

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל אמר בתגובה לתוצאות: ״אני מברך את נפתלי על הבחירה המחודשת לתפקיד יו"ר הבית היהודי. עכשיו הזמן לשבת יחד עד שיצא עשן לבן ולסכם על אחדות וריצה משותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בבחירות הבאות. הציבור שלנו דורש אחדות. אחדות זה הדבר הנכון ברמה הערכית וזאת הדרך לגדול בכמות המנדטים ולהרחיב ולהעמיק את ההשפעה של הציונות הדתית והמחנה הלאומי על דרכה של מדינת ישראל".

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה: "אני מברכת את חברי השר נפתלי בנט על זכייתו מחדש באמון הציבור וברוב מוחץ. הבית היהודי בהנהגתו של בנט רשמה הישגים רבים והפכה למצפן של הקואלציה. הציבור הבין שאכן משהו חדש התחיל לפני ארבע שנים ונתן פעם נוספת את אמונו למשימות הבאות לקראתנו".

ח"כ מוטי יוגב מסר: "ברכות ליו"ר המפלגה נפתלי בנט שזכה באמון ונבחר היום שוב על ידי חברי הבית היהודי, לעמוד בראש הבית היהודי. יחד נפעל לחיזוק ערכי הציונות הדתית ועם ישראל כולו".

כזכור, קודם לכן, שעות לפני סגירת הקלפיות, שיגר בנט הודעה קולית למתפקדי מפלגתו שבו הוא מבקש מהם להגיע ולהצביע ובעיקר לתמוך בו, זאת לאחר, שנתוני ההצבעה בפריימריז באותה השעה –לא בישרו לו טובות.

בהודעה הקולית -אמר בנט: "שמעתי שיש פעילים שרוצים להעניש אותי. שומע שזה בהיקפים גדולים". שר החינוך מבקש מהמתפקדים: "תנו לי כח פוליטי וגב. מה שצריך לתקן אתקן".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא עשה מה שנתניהו עשה עם הערבים נוהרים לקלפיות הוא לא היה בלחץ זה היה חתיכת תרגיל  (ל”ת)


  • איך הם אוהבים את הצבוע שלהם (ל”ת)


  • אלו ואלו בית של גוים (ל”ת)


  • בנט מושחת (ל”ת)


  • חזוניש5 תמכו באמנון ובאלי ישי ונכשלו, מרוב דעת תורה (ל”ת)


 2. שלשת המתמודדים, אנשים מוצלחים. וראוים להנהגה.  (ל”ת)


  • הי שכחת, רק הרב שך ראוי להנהגה (ל”ת)


 3. אלי ישי מזל טוב. עוד 80.000 קולות ליחד. זה אומר 7 מנדטים כרגע ליחד  (ל”ת)


  • 20% מפדלים יעברו מבנט לישי (ל”ת)


 4. אלי ישי יכול להיות רגוע. גם בלי השסניקים התמימים הוא לוקח בענק  (ל”ת)


 5. רק שלא ישכח את הסניפים ברשויות המוניציפליות...  (ל”ת)

  יניב

 6. נפתלי ימשיך להוביל את הנהגת הבית היהודי. שיש לה תפקיד חשוב ומבורך להאיר לכלל ישראל, את הדרך לעלות ולהתקדם ברוחניות ובגשמיות. אמן.  (ל”ת)

  וכמו שאמר ....: מפלגת...בין קדש לחול.

 7. שימשיכו להשים ראש חילוני במפלגה דתית. ככה זה נראה יותר מפד"ל מאשר דתי בראש.  (ל”ת)

  בית של גויים

 8. הבית היהודי החילוני  

  ברוך

 9. מזכיר את הבחירות בטורקיה בסוריה  (ל”ת)

  י

 10. יהודי חייב להצביע ג. כך אפשר להישאר חרדי תוך כדי הפרת כל התורה כולה.  (ל”ת)

  שלמה זלמן

;