כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024

היטלר וחוסייני מככבים על אוטבוסים בארה"ב

מאבק בין ארגון פלסטיני לארגון ימין יהודי, הפך לקרב מודעות על דפנות האוטבוסים: הארגון הפרו ישראלי גייס את היטלר

הצורר, עכשיו על אוטובוסים. פלאש90
הצורר, עכשיו על אוטובוסים. פלאש90

אטרקציה חדשה ממתינה להמוני התיירים שמגיעים לוושינגטון בירת ארה"ב: הם יוכלו לכתוב לא רק על אנדרטת וושינגטון ("המחט"), מדרום לבית הלבן, שאך זה נפתחה מחדש למבקרים, אלא גם על מודעות ענקיות על דפנות אוטובוסים עירוניים שבהן מככבים, זה בצד זה, אדולף היטלר וחאג' אמין אל חוסייני, המופתי הגדול של ירושלים, שחבר לצורר הנאצי במלחמת העולם השנייה.

לא, אלה אינן מודעות אנטישמיות שנכפו על רשות התחבורה המטרופוליטנית מכוח התיקון הראשון לחוקה, שמגן על חירות הביטוי. אלה מודעות שאמורות להיות פרו-ישראליות, באדיבות ארגון יהודי ימני, "יזמה להגנת החירות האמריקאית" (AFDI), שנועדו למחות על מודעות של ארגון פרו-פלסטיני נגד הסיוע האמריקאי לישראל.

וושינגטון מורגלת במודעות בעלות אופי פוליטי או חברתי על דפנות האוטובוסים שלה. כבר ראינו מודעות שמאלצות עוברי-אורח להתבונן בהן שוב בגלל אופיין הבוטה: לדוגמה, מודעה נגד הרפורמה בשירותי הבריאות שעליה נמרחה כתובת ענקית: "לך לעזאזל, ברק (אובמה)". אבל תצלום של הפיהרר בפרופיל, בכרזות באורך שלושה מ' על אוטובוסים שנוסעים בפנסילווניה אווניו, הוא, ללא ספק, עליית מדרגה.

בצד התצלום של הפיהרר והמופתי בשיח רעים מופיע הטקסט הבא: "שנאת היהודים של האיסלם: היא נמצאת בקוראן. שני שלישים מכל סיוע החוץ האמריקאי מוזרמים למדינות מוסלמיות. לבלום את הגזענות. לשים קץ לכל הסיוע למדיניות המוסלמיות". ובאותיות קטנות יותר: "ממומן ע"י היזמה להגנת החירות האמריקאית".

מאחורי הארגון הזה, שיושב בניו-יורק, נמצאת דמות ססגונית, פאם גלר, חיילת ותיקה במלחמות נגד האיסלם, הערבים והנשיא הנוכחי בבית הלבן. היא יצאה נגד התכנית להקים מסגד ליד גראונד זירו, האתר שעליו ניצבו פעם המגדלים התאומים, ונגד מסגדים בארה"ב בכלל.

היא טענה שאובמה הוא הבן הבלתי חוקי של מלקולם אקס, פעיל מוסלמי אמריקאי שגינה את הרוב הלבן על פשעים נגד המיעוט השחור בארה"ב. היא מזהירה מפני סכנת החדירה של השאריעה, החוק האיסלמי, למערכת החוקים האמריקאית. ויש לה ניסיון במלחמות כרזות על אוטובוסים, במיוחד בוושינגטון.

באוקטובר 2012, ניסתה רשות התחבורה המטרופוליטנית בבירה להתנגד לכרזה אנטי-מוסלמית אחרת שגלר ביקשה להציב בקרונות ובתחנות של הרכבת התחתית של וושינגטון (מטרו), בזו הלשון: "בכל מלחמה בין האדם המתורבת לבין הברברים הפראיים, תמוך באדם המתורבת. תמוך בישראל. הבס את הג'יהאד". הרשות טענה, שהכרזות האלה עלולות להצית תגובות אלימות בתחנות או ברכבות עצמן ולפיכך הן סכנה לשלום הציבור. בית-המשפט סבר אחרת ואילץ אז הרשות לפרסם את המודעות.
לאור התקדים, הסכימה הפעם רשות התחבורה בוושינגטון לפרסם את הכרזות עם תצלום היטלר ללא שום התנגדות.

באתר של AFDI נאמר: "המודעות שלנו הן תגובה למודעות מרושעות שמביעות משטמה נגד יהודים".

הכוונה היא לכרזות גדולות נגד הסיוע לישראל, שהופיעו על דפנות אוטובוסים בוושינגטון מאמצע מארס עד אמצע אפריל. בצד אחד של הכרזה מופיע ציור של הדוד סם ובידו דגל ישראל. בצד האחר, על רקע של טופס 1040 לדיווח למס הכנסה של ארה"ב, מופיע הטקסט הבא: "אנו מזיעים ב-15 באפריל (הדדליין למשלוח דו"חות למס הכנסה), כדי שהישראלים לא יצטרכו להזיע. הפסיקו את הסיוע האמריקאי לכיבוש הישראלי". את המודעה הזו יזם הארגון "אמריקאים מוסלמים למען פלסטין", שיושב במדינת אילינוי.

גלר אמרה לפטולה דבוז'אק, בעלת טור מוניציפלי ב"וושינגטון פוסט", כי היא קיבלה מאות דוא"לים שתומכים במודעה עם תצלום היטלר. "התצלומים של היטלר ושל המנהיג הכי משפיע בעולם מוסלמי מוכיחים באופן המוחשי ביותר איך מכבסים את ההיסטוריה. השתמשתי בדיוק בתצלום הזה מפני שאנשים אינם מודעים לעובדות, והם צריכים להיות מודעים לעובדות אלה".

כרזות כאלה מתוכנות לאוטובוסים נוספים ברחבי ארה"ב. כותבת בעלת הטור: "צריך להציג את היטלר באופן בולט בספרי ההיסטוריה ובמוזיאון השואה בוושינגטון, לא על אוטובוס מס' 6 שבו אני נוסעת כל יום".
ארהב היטלר מאבק וושינגטון אוטבוסים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד